› sport
12:37 / 10.06.2019

Spotkanie z Robertem Karasiem – podwójnym rekordzistą świata i rekordzistą Polski

Spotkanie z Robertem Karasiem – podwójnym rekordzistą świata i rekordzistą Polski

Roberta Karasia nie trzeba chyba przedstawiać. Elblążanin specjalizuje się w triathlonie. Jest rekordzistą świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 roku, a jednocześnie aktualnym rekordzistą Polski na dystansie Ironmana (2019).

18 maja 2019 r. na zawodach IronCat w L'Ampolla w Hiszpanii na dystansie Ironmana (3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42,2 km biegania) ustanowił rekord Polski w tej dyscyplinie pokonując trzy konkurencje w czasie 8 godzin, 13 minut i 43 sekundy.

Jego największym osiągnięciem jest jednak ustanowieni rekordu świata w tzw. potrójnym Ironmanie na zawodach Triple Ultra Triathlon rozegranych w niemieckiej miejscowości Lensahn. Pokonał na nich nieprawdopodobnie długi dystans 11,4 km pływania, 540 km jazdy na rowerze i 126,6 km biegu w czasie 30 godzin 48 minut i 57 sekund , ustanawiając nowy rekord świata – prawie o godzinę lepszy od poprzedniego, ustanowionego w 2003 roku.

Po tym wyczynie nie ma już żadnych wątpliwości, że Robert Karaś jest najwytrzymalszym sportowcem na ziemi.

– napisał po tym wyczynie elblążanina dziennikarz radakcji sportowej portalu Wyborcza.pl Tomasz Ossowski.

Ten głos nie był odosobniony. O nieprawdopdobnym rekordzie rozpisywały się redakcje na całym świecie. Red Bull poświęcił sportowcowi bardzo ciekawy artykuł pod tytułem: Rekord świata w potrójnym ironmanie w liczbach.

Przygoda Roberta Karasia ze sportem zaczęła się od pływania – specjalizował się w dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. w pewnym momencie pomyślał, że wato spróbować czegoś bardziej ekstremalnego. Pierwszy profesjonalny triathlon ukończył w 2012 roku...

Już  we wtorek, 11 czerwca, elblążanie będą mieli okazję spotkać się z jednym z najlepszych triathlonistów na świecie Robertem Karasiem. Spotkanie rozpocznie się o godz.10.00 w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Dlaczego nie wykorzystujemy potencjału sławnych elblążan do promocji naszego miasta?

05.10.2017

Elbląg to miasto, które ma z pewnością duży potencjał turystyczny. Eksperci zajmujący sie tym zagadnieniem wskazują, że jeśli chcemy myśleć o...