› bieżące
08:58 / 25.11.2011

Sprawdź nowy egzamin na prawo jazdy 2012

Sprawdź nowy egzamin na prawo jazdy 2012

O nowym egzaminie wiadomo coraz więcej. Wiemy już chyba dość dużo, dlatego pozwalamy sobie zaprezentować Państwu program do egzaminowania kandydatów na kierowców, który w znacznym stopniu będzie wyglądać jak ten, który trafi pod strzechy WORD.

Nasz program w odróżnieniu od innych prezentowanych wcześniej na łamach polskiego Internetu pozwala na przeprowadzenie kompletnego egzaminu. Osoba przystępująca do testu będzie musiała odpowiedzieć na 32 pytania (20 podstawowych i 12 specjalistycznych przygotowanych dla danej kategorii prawa jazdy). Wśród pytań podstawowych znajdzie się około 12 filmów lub animacji. Na tym etapie egzaminu kursant odpowiada tak lub nie na postawione pytania. Dopiero w części specjalistycznej poprzeczka podnoszona jest nieco wyżej. Tam do dyspozycji są trzy odpowiedzi, z czego tylko jedna jest poprawna. Warto podkreślić, że do czynienia będziemy mieli ze znaczną nowością, czyli tzw. waga pytań. W zależności od tego jak ważne dla bezpieczeństwa jest dane zadanie testowe, taką wagę punktową będzie ono posiadać. Minimalna wartość prawidłowej odpowiedzi to jeden punkt, a maksymalnie trzy. By zaliczyć test należy uzyskać co najmniej 91 % maksymalnej liczby punktów.

UWAGA! Prezentowane w teście pytania, filmy i zdjęcia nie pochodzą z nowego banku pytań Ministerstwa Infrastruktury, a ich możliwa zbieżność jest przypadkowa.

Ważne informacje dotyczące egzaminu:

1. Czas trwania 25 minut.
2. Cały test posiada pytania tylko „jednokrotnego wyboru”.
3. Pytaniom zostały przydzielone „wagi” tzn. punktacja w zależności od znaczenia pytania.
4. Czas odpowiedzi na pytanie z sekwencją filmową jest ograniczony do 10 sekund, czas biegnie od momentu uruchomienia sekwencji.
5. Raz udzielona i zatwierdzona odpowiedź jest wiążąca, tzn. nie ma możliwości powrotu do pytań i poprawienia odpowiedzi.
6. Do nawigacji oraz udzielania pytań będzie wykorzystywana „Klawiatura egzaminacyjna

ZOBACZ TEST 2012 - KLIKNIJ TU

[Portal Nauki Jazdy]

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%