› policja
10:46 / 09.09.2016

Sprzedawał podrobioną wódkę – policjanci zabezpieczyli alkohol i fałszywe banderole

Sprzedawał podrobioną wódkę – policjanci zabezpieczyli alkohol i  fałszywe banderole

fot. nadesłane

28 butelek podrobionej wódki oraz banderole trafiły do policyjnego depozytu, natomiast w areszcie został zatrzymany 38-letni Wojciech S. Mężczyzna oferował napotkanym osobom kupno wódki znanej firmy. Policjanci ustalili, iż w butelkach znajdował się rozrobiony z wodą spirytus. 38-latek swój towar oferował jako oryginalny a potencjalnych klientów do kupna miała zachęcić jego obniżona o połowę cena.

Wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy zatrzymali 38-latka, który handlował rozrobionym z wodą spirytusem. Oczywiście swój „towar” sprzedawał jako oryginalny a sama oryginalność polegała na przelaniu roztworu do butelek z etykietą znanej firmy. Co więcej, aby uwiarygodnić oryginalność produktu używał podrobionych banderol.

Ustaliliśmy, że sprawca w ciągu jednego dnia sprzedawał około 20 butelek wódki. Dodatkowo zabezpieczyliśmy podrobione znaki akcyzy, którymi posługiwał się ten mężczyzna 

– mówi policjant operacyjny pionu PG.

Policjanci ustalili także, że sprawca w punkcie skupu butelek kupował butelki wybranej firmy gorzelniczej. Nie zmieniał etykiet, natomiast same butelki napełniał i oferował do sprzedaży już jak, nowy, oryginalny produkt. 38-latek usłyszał zarzuty naruszenia prawa własności przemysłowej. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%