› bieżące
16:00 / 02.08.2013

Sprzedawali kradzione kontenery na śmieci

Sprzedawali kradzione kontenery na śmieci

Reforma śmieciowa podsunęła pomysł dwóm mężczyznom z terenu powiatu elbląskiego do kradzieży kontenerów na śmieci i ich sprzedaż. Jednym z zatrzymanych okazał się pracownik firmy świadczącej usługi komunalne w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów. Po zamieszczonym ogłoszeniu o sprzedaży takich kontenerów policjanci postanowili wcielić się w kupujących. W wyniku akcji zatrzymali 60-letniego Aleksandra R. oraz 48-letniego Jerzego B. Jak na razie funkcjonariusze odzyskali 16 pojemników na odpady o wartości ponad 1500 zł. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zmiany w ustawie dotyczącej wywozu i gospodarowania odpadamy sprawiła, że w głowach dwóch mieszkańców powiatu elbląskiego zrodził się pewien pomysł. Mężczyźni, twierdząc, że zmiany w przepisach spowodowały brak koszów na śmieci, wykorzystali tą sytuację. Na pomysł „dystrybucji” tego deficytowego towaru wpadł pracownik jednej z elbląskich firm zajmujących się zagospodarowaniem i wywozem śmieci. Mężczyzna miał sukcesywnie, ze swojego zakładu pracy, kraść plastikowe pojemniki na odpady o pojemności 240 i 120 litrów. Później zamieszczał ogłoszenia i sprzedawał je po okazyjnej cenie mieszkańcom. Na jedno z takich ogłoszeń odpowiedzieli policjanci, którzy podawali się za zainteresowanych kupców.

Mężczyźni zostali zatrzymani wczoraj na terenie miasta. Do policyjnego aresztu trafił 60-letni Aleksander R. oraz 48-letni Jerzy B. obydwaj odpowiedzą za kradzież. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To dopiero początek całej sprawy, gdyż policjanci zabezpieczyli u podejrzanych, jak na razie, 16 takich pojemników.

Podobne przypadki były już odnotowane w Polsce. W samym Gdańsku na początku lipca policjanci odnotowali 400 kradzieży pojemników na odpady. W Elblągu jest to pierwszy ujawniony przypadek tego typu. Teraz elbląscy policjanci wspólnie z kierownictwem pokrzywdzonej firmy ustalają ile pojemników rzeczywiście zniknęło z jej magazynów.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%