12:42 / 25.01.2016

Squashowy skok w nowy rok

Od mocnego uderzenia tegoroczne zmagania rozpoczęli zawodnicy z klubu Squash Score. W Elblągu rozegrany został turniej Aktywny wskok w Nowy Rok w kategorii B, w którym uczestniczyli zawodnicy nie tylko z naszego miasta ale i regionu.

W turnieju organizowanym przez Szkołę Tenis&Squash Score oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji najlepiej zaprezentował się Piotr Kania z Olsztyna, któremu przypadło pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium zawody ukończył elblążanin Radosław Łuczak, a trzecie miejsce także przypadło zawodnikowi z Elbląga, trenerowi Squash Score Arkadiuszowi Mateusiakowi. Natomiast w turnieju kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Skorek, drugie Małgorzata Saunders, trzecia była Anna Korwiel, a tuż za podium znalazła się Karolina Kurszewska. Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom zawodów, podziękowania kierują sponsorowi turnieju, którym był Catering Dietetyczny Regeneracja.

W ostatnim tygodniu zawodnicy rywalizowali także o kolejne punkty w lidze Squash Score. Tym razem odbyła się ostatnia kolejka drugiej rundy w której rozegrano dziesięć spotkań. Ponownie najlepszym zawodnikiem został Radosław Łuczak, a drugie miejsce zajął Bartłomiej Wrzosek, który w pierwszej turze był na trzecim miejscu. Na podium znalazł się również Piotr Stępień.

Wyniki rozegranych pojedynków i aktualne tabele ligi squasha dostępne są na stronie www.tenis.elblag.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników oraz kibiców w każdą niedziele o godzinie 17.00 na korty squashowe mieszczące się w przy Al. Grunwaldzkiej 135 (hala CS-B). Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 695-447-385. Podsumowanie ligi odbędzie się podczas turnieju zaplanowanego na 20 lutego.

Tekst: MOSiR