› relacje
11:12 / 15.03.2016

Srebrne „dwójki” w Łodzi - IKS ATAK

Srebrne „dwójki” w Łodzi - IKS ATAK

W piątek 11.03.2016 na hali Klubu Sportowego WIFAMA Łódź odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki chłopców „ŁÓDŹ 2016”. Była to już siódma edycja tego turnieju i zgromadziła najlepsze zespoły dwójkowe z całej Polski. W zmaganiach uczestniczyło 30 zespołów z 12 klubów szkolących najmłodszych adeptów piłki siatkowej. Swój kolejny bardzo dobry występ zaliczyli siatkarze Integracyjnego Klubu Sportowego

ATAK SP 19 (Oskar Woźny, Kamil Dobosz, Szymon Patecki) – podopieczni Piotra Kowala będący uczniami Szkoły Podstawowej nr 19 zdobyli srebrne medale i kolejny raz udowodnili , że należą do czołowych drużyn w kraju. Dziesięciogodzinne zmagania na parkiecie przyniosły wiele emocji i pozwoliły na skonfrontowanie swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami.
Rozgrywki grupowe nasi zawodnicy wygrali bardzo pewnie,(wygrywając między innymi z zespołami z Kędzierzyna – Koźla, Łodzi i Tomaszowa ) aby dostać się do najlepszej „czwórki” turnieju spotkaliśmy się z bardzo dobrym zespołem KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, po zaciętym i równym spotkaniu cieszyliśmy się z cennej wygranej i awansu do finałów. W grupie finałowej wygrywając ze świetnymi ekipami - Plasem Warszawa i Plasem Kielce spotkaliśmy się z gospodarzami turnieju w decydującym meczu. Łodzianie pałali chęcią rewanżu ze przegrany minimalnie Mikołajkowy Turniej w Częstochowie. Mecz rozpoczął się po naszej myśli i prowadzenia 1:0 w setach, w drugiej partii przy stanie 10:6 w szeregi naszych siatkarzy wkradło się delikatne rozprzężenie , które to skrzętnie wykorzystali siatkarze Wifamy wygrywając tę partię na przewagi i doprowadzając do tie-breaka. W ostatnim krótkim secie nie udało się niestety odrobić strat z początku partii i przegraliśmy wielki finał 1:2. 
Mimo przegranej wrócimy silniejsi , wiemy że czeka nas jeszcze dużo pracy do rozgrywek centralnych Kinder+ Sport ale z jeszcze większą werwą ruszamy do treningów !!!

 

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%