› policja
08:50 / 21.10.2016

Stanąłeś na zakazie? – Twoje auto może zostać odholowane

Stanąłeś na zakazie? – Twoje auto może zostać odholowane

Parkują gdzie popadnie, jeżdżą po chodniku, o mało mnie nie rozjechali... – z takimi problemami zgłaszali się do elbląskich policjantów mieszkańcy alei Grunwaldzkiej 51 w Elblągu, którzy sygnalizują problem również poprzez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Dzięki niej funkcjonariusze mogą zobrazować skalę problemu związanego, między innymi z wykroczeniami drogowymi i szybko na nie reagować.

Problem, który sygnalizowali elblążanie dotyczy nieprawidłowego parkowania, na zakazie zatrzymywania się, przy alei Grunwaldzkiej 51 w Elblągu. Właściwie związany jest z całą aleją (szczególnie od ulicy Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Lotniczą).  Mieszkańcy tego rejonu ale i przypadkowi przechodnie zgłaszali problem związany z bezpiecznym poruszaniem się po chodniku. Wskazywali, że auta parkują na chodniku i na dodatek jeszcze po nim jeżdżą. Z uwagi na to, że ciągłe interwencje drogówki i mandaty dla kierowców nie przyniosły tu efektów, policjanci wspólnie z zarządcą drogi zdecydowali żeby zmienić oznakowanie. Do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się) dodać znak T-24. Jest to tablica informująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Holowanie pojazdu może wynieść nawet kilkaset złotych. W  tym miejscu kierujący dopuszczają się popełniania wielu wykroczeń związanych z postojem pojazdów.

Przypominamy, że zakaz zatrzymywania się dotyczy tej strony drogi, po której jest ustawiony, a więc również chodnika. Zatrzymanie lub postój na chodniku możliwy jest tylko przy krawędzi jezdni w taki sposób, żeby nie utrudniało to ruchu pieszym. Również jazda wzdłuż po chodniku jest zabroniona, a w tym miejscu odbywa się nagminnie. Niedopuszczalne jest również zatrzymanie pojazdu na drodze dla rowerów.  

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%