› bieżące
08:45 / 31.08.2017

Stanowisko radnego Michała Missana, który popiera pomysł - tak dla ronda ZAMECH

Stanowisko radnego Michała Missana, który popiera pomysł - tak dla ronda ZAMECH

fot. Marcin Mongiałło/archiwum Elblag.net

Poniżej publikujemy stanowisko ws. poparcia pomysłu mieszkańców - tak dla ronda ZAMECH,  nadesłane do naszej redakcji  przez radnego Michała Missana. 

ZAMECH to nadal przemysłowa ikona Elbląga, jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw kojarzonych z naszym miastem, ale jednocześnie ważny fragment lokalnej tożsamości elblążan. Będę publicznie wspierał starania o rondo ZAMECH - radny Michał Missan zabiera głos w publicznej dyskusji o nazwie dla ronda u zbiegu ulic Browarna, Teatralna, Robotnicza. 

Zdaniem radnego należy wspierać starania aby zachować w pamięci kolejnych pokoleń markę ZAMECH, od dziesięcioleci kojarzoną z przemysłowym DNA Elbląga, nadal w wielu częściach Europy pierwsze skojarzenie z naszym miastem. W opinii Michała Missana ten pomysł nie dzieli elblążan i ma szansę zyskać powszechną akceptację w naszym mieście. 

“ZAMECH pomijając trudny etap prywatyzacji i przekształceń własnościowych to nadal żywa legenda w wielu elbląskich rodzinach i przez to ważny fragment lokalnej tożsamości elblążan. Podczas spotkań z mieszkańcami będę wspierał ten pomysł, zwracając jednak uwagę, że w pierwszej kolejności powinniśmy zrealizować pierwotny zamysł radnych poprzednich kadencji aby każde miasto partnerskie miało swoje rondo w naszym mieście. Samorząd to w dużej mierze umiejętność kontynuacji tego, co rozpoczęły poprzednie kadencje radnych. 

Skoro zatem nie wszystkie miasta partnerskie mają swoje ronda, najpierw zrealizujmy tę koncepcję nazewnictwa. Jeśli jednak miałoby być inaczej, to proponuję konsultacje społeczne nad propozycjami, włączając w to propozycję mieszkańca Elbląga, tzn. rondo Zamech” - wyjaśnia swoje stanowisko Michał Missan, radny obecnej kadencji. 

To kolejny ważny głos w toczącej się dyskusji czyje imię ma nosić rondo przy ZUS. Przypomnijmy, że radny PiS Marek Pruszak zapowiedział, że gdy taki wniosek elbląskiego Klubu Gazety Polskiej do Rady Miejskiej wpłynie, potraktuje go jako petycję i skieruje do komisji do spraw nazewnictwa. “Mam nadzieję, że pan Przewodniczący będzie szanował opinię mieszkańców Elbląga i zaproponuje w tej sprawie konsultacje społeczne“ - dodaje Michał Missan z Platformy Obywatelskiej.  

Michał Missan, radny kadencji 2014-2018, Rada Miejska w Elblągu  Klub Platformy Obywatelskiej 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zbierają podpisy, by przy Teatralnej, Browarnej, Robotniczej było rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich

21.08.2017 komentarzy 21

Rondo przy ulicach Teatralna-Browarna-Robotnicza nie ma na razie nazwy. Elbląski Klub Gazety Polskiej zbiera podpisy, by nosiło nazwę Marii i Lecha...

Jaka nazwa dla ronda?

25.01.2019 komentarzy 11

Rondo u zbiegu ulic Robotniczej, Browarnej i Teatralnej nie ma nazwy. Latem 2017 roku rozpoczęła się dyskusja w sprawie jego nazwania. Padły wówczas...