› zapowiedzi
11:02 / 24.05.2016

Stare Miasto ożyje. Miasto przygotowało ponad 100 imprez letnich

Stare Miasto ożyje. Miasto przygotowało ponad 100 imprez letnich

fot. Bartłomiej Ryś

Wszystko wskazuje na to, że Stare Miasto w Elblągu wreszcie zacznie żyć. Wszystko za sprawą projektu „Lato w formie” - cyklu imprez na specjalnie rozstawionej scenie nieopodal Placu Katedralnego. Co przygotował Ratusz? Wydarzenia sportowe, koncerty, występy – każdy ma znaleźć coś dla siebie. Wszystko rozpocznie się już 1 czerwca od Dnia Dziecka a zakończy się obchodami Elbląskiego Święta Chleba.

„Lato w formie”, jak zaznaczył Prezydent Wróblewski na konferencji prasowej, będzie kosztować miasto 170 tys. zł. W kontekście ponad 100 różnych wydarzeń, które uatrakcyjnią wakacje, nie są to zbyt duże pieniądze.

- Wszystkie imprezy lokujemy na Starym Mieście, gdzie na Placu Katedralnym pojawi się specjalna scena – mówił Wróblewski. - Przewidujemy również imprezy rekreacyjno-sportowe, ale i też m.in. ENDUROMAN, Nordic Walking (Puchar Europy, Puchar Polski), Garmin Iron Triathlon – Ogólnopolski Finał, Światowe Dni Młodzieży i Dni Elbląga 2016, czy finał Rocks Europa oraz imprezy odbywające się w miejskich jednostkach kultury oraz w MOSiR.. Na tejże scenie pojawią się artyści lokalni, regionalni, ale też i goście z np. Kaliningradu.

Program imprez jest ruchomy. Jak poinformował Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji miasta, co środę do elbląskich mediów będą trafiały informacje o tym, jakie wydarzenia są zaplanowane na najbliższy weekend. Wszelkie zapowiedzi będą również publikowane na oficjalnej stronie miasta (www.elblag.eu) oraz poprzez Facebooka (Miasto Elbląg) i Twittera (@MiastoElblag).

- Chcemy, aby podczas tego okresu pomiędzy końcem a początkiem okresu szkolnego coś się w mieście działo i Ci, którzy nie wyjeżdżają poza Elbląg, mogli znaleźć coś dla siebie – zaznaczył Prezydent.

A co dokładnie? Koncerty na scenie (różne gatunki muzyki – klasyczna, rock, metal, folk, biesiadna, pop, muzyka alternatywna, blues, szanty, muzyka chóralna), teatry uliczne, kino plenerowe, DJ i dyskoteka pod chmurką, lokalne kabarety, festiwale sportów wodnych, turnieje siatkówki plażowej i tradycyjnej, piłki koszykowej i nożnej, tenisa stołowego.

„Lato w formie” rozpoczyna się 1 czerwca od Dnia Dziecka.

- Impreza będzie odbywała się na Starym Mieście, na Placu Katedralnym i będzie podzielona na dwie części. Pierwsza, przedpołudniowa, przeznaczona będzie dla przedszkoli i szkół a druga – dla dzieci z rodzicami. Poza wydarzeniami na scenie będzie można spotkać również szczudlarzy, osoby malujące twarze dzieci i inne odpowiedzialne za chociażby puszczanie baniek mydlanych – opowiadał o szczegółach inauguracji „Lata w formie” Adam Jocz.

Według zapewnień, podczas Dnia Dziecka pojawią się m.in. słodycze i „pewnego typu gadżety, które dzieciakom się spodobają”. Dzięki MOSiRowi tuż obok imprezy pojawią się wydarzenia i konkursy sportowe.

- Przez cały czas będzie zamknięty fragment ulicy Stary Rynek, gdzie odbędą się pokazy pojazdów policji, wojska oraz straży granicznej.

Początek imprezy o godzinie 11:00, festyn dla dzieci i rodziców – od 16:00.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%