› bieżące
11:29 / 19.02.2014

Stare motocykle w nowej odsłonie. Wystawa w Ratuszu Staromiejskim

Stare motocykle w nowej odsłonie. Wystawa w Ratuszu Staromiejskim

fot. Konrad Kosacz

Wystawa „Stare Motocykle”, która rozpoczyna się w Ratuszu Staromiejskim 28 lutego 2014 r. jest kontynuacją ubiegłorocznej wystawy. Tym razem odwiedzający będą mogli zobaczyć motocykle odrestaurowane i to na najwyższym poziomie. Wśród eksponatów znajdą się takie wersje jak: motocykl IFA BK 250, eksportowy polski Junak z lat 60-tych, skuter Osa czy też jedna z pierwszych powojennych SHL-ek. Osoby chcące obejrzeć wystawę zapraszamy już w piątek 28 lutego o godzinie 18.00 do Ratusza Staromiejskiego przy ul. Stary Rynek 25. Wystawa będzie czynna do 11 marca. Wstęp wolny.

„Stare Motocykle” to kontynuacja pierwszego takiego przedsięwzięcia, które odbyło się w roku ubiegłym. Wtedy wystawa nosiła nazwę: „Motocykle PRL”. Prezentowane były na niej motocykle odrestaurowane, ale i takie, które dotrwały do naszych czasów w stanie oryginalnym. Tym razem chcemy pokazać pracę ludzi, pasjonatów, którzy remontują te zabytki i przywracają im dawną świetność. Dzięki temu zobaczymy w ratuszy m.in. motocykl IFA BK 250 z 1954 roku, polskiego Junaka M10 w wersji eksportowej z początku lat 60 a także skuter Osa, którego konstrukcja była zainspirowana włoską Lambrettą. Łącznie w Elblągu wystawionych zostanie 12 motocykli.

- Dzięki wcześniejszej wystawie poznałem ludzi, którzy również zajmują się kolekcjonowaniem starych i to nie tylko polskich motocykli – mówi Krzysztof Nowacki, jeden z organizatorów wystawy. – Dlatego można było zrobić tę wystawę, „Stare Motocykle” i pokazać także maszyny niemieckie, rosyjskie, czeskie oraz polskie. Pokazać je mieszkańcom oraz tym, którzy przyjadą z innych miast obejrzeć tę wystawę, bo kolekcjonowanie to jedno, a idea kolekcjonowania jest też taka, aby co jakiś czas tą kolekcją podzielić się z innymi i… pokazywać ciekawą historię motoryzacji.

Zaprezentowane motocykle należą do: Wiesława Mroczka, Radosława Nadworskiego, Mariusza Mroczka, Filipa Banaszka oraz Krzysztofa Nowackiego.

Wystawa będzie otwarta od 28 lutego 2014 do 11 marca w godzinach od 9.00-18.00. Miejsce wystawy: Elbląg, Ratusz Staromiejski ul. Stary Rynek 25.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%