21:13 / 21.01.2015

Start awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

Podopieczne trenera Antoniego Pareckiego wygrały 39-25 z Olimpią Beskid Nowy Sącz i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski w piłce ręcznej. Triumf gospodyń nie podlegał dyskusji. Zdobycie prawie 40 bramek pokazuje jak wymagające były przeciwniczki w tym spotkaniu.

Od początku starcia mimo różnic kadrowych, Olimpia grała przyzwoicie, a przebieg rywalizacji był wyrównany. Do 9 minuty zawodniczki trenera Dusana Danicia grały bramka za bramkę z faworyzowanym Startem. Jednak w następnych minutach miejscowe powiększały swoją przewagę. Trafiały Lidia Żakowska, zaczęła celnie rzucać, Edyta Szymańska czy Sylwia Lisewska. Mimo ambitnych prób Joanny Gadziny, zespół Olimpii nie zdołał doścignąć naszego zespołu, który w końcówce wykorzystywał zniechęcenie rywalek.

Start Elbląg - Olimpia Beskid Nowy Sącz 39-25 (21-14)

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska – Mielczewska 3, Żakowska 5, Sądej 3, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Szymańska 10, Szopińska 1, Lisewska 3, Grzyb 8, Kołodziejska 2

Kary: 6 min

Olimpia Beskid Nowy Sącz: Sach, Bargieł – Gadzina 10, Figiel 3, Szczecina 3, Basta, Rączka 2, Motak, Dubajova 2, Stokłosa 2, Kaliciecka 3

Kary: 6 min