› sport
14:00 / 06.06.2013

Start Elbląg już bez Krzysztofa Święcickiego

Start Elbląg już bez Krzysztofa Święcickiego

fot. Konrad Kosacz

Od kilku dni na stronie internetowej Startu Elbląg widnieje komunikat, który przekazał do mediów Krzysztof Święcicki. Informuje on w nim o tym, że z dniem 3 czerwca składa rezygnację z zajmowanego w klubie stanowiska prezesa. Jako przyczynę tej decyzji podaje sprawy osobiste.

Rozmawialiśmy w tej sprawie z dyrektorem zarządzającym Startu, Dariuszem Bajczykiem. - Zarówno ja, jak i zarząd klubu jestem mocno zaskoczony tą decyzją. Jeszcze kilka dni temu ustępujący prezes podejmował ważne decyzje dla klubu. Nic nie wskazywało, że może złożyć rezygnację. Jednak miał ku temu prawo i klub Start Elbląg nie ma zamiaru tego prawa negować - powiedział Dariusz Bajczyk.

14 czerwca odbędzie się walne zebranie zarządu, na którym klub postara się wybrać nowego prezesa. Czy tak się jednak stanie zależy od tego czy w ogóle pojawią się odpowiedni kandydaci chcący zajmować to stanowisko. Do tego czasu osobą, która pełni funkcję prezesa jest Paweł Janowski. - Ja oraz zarząd chcielibyśmy, by przyszły prezes potrafił utrzymać klub w dobrej sytuacji organizacyjnej, w takiej jakiej obecnie się znajduje, by klub był dalej na bieżąco ze sprawami finansowymi - dodał dyrektor klubu.

Krzysztof Święcicki był prezesem Startu Elbląg od lipca 2011 roku, po tym jak przejął to stanowisko po Stanisławie Tomczyńskim.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%