19:53 / 20.05.2015

Start Elbląg wygrał bitwę z Pogonią

Podopieczne trenera Antoniego Pareckiego zasłużenie wygrały w trzecim spotkaniu rywalizacji z Pogonią Baltica Szczecin w walce o brązowy medal mistrzostw Polski. Wydawało się, że to rywalki są faworytkami do przypieczętowania triumfu jednak nasze dziewczyny dzisiaj były bardzo zmotywowane by wygrać. Następne starcie w czwartek o godzinie 17.30.

Od pierwszych minut w obydwu zespołach dominowała obrona. W 13 minucie było 5-4 a bramkarki pokazywały, że w tym spotkaniu dysponują niezłą formą. Starcie było wyrównane jednak w 25 minucie kary otrzymały najpierw Monika Aleksandrowicz, potem Katarzyna Kołodziejska i rywalki zaczęły odskakiwać. Na dodatek rzut karny Sylwii Lisewskiej obroniła Adrianna Płaczek i do przerwy to Pogoń była z medalem.

W drugiej części dawało się zauważyć coraz bardziej zmęczone zawodniczki trenera Adriana Struzika. W kilka minut Start doprowadził do remisu, potem w 39 minucie Kołodziejska rzuciła na 14-13. Mimo tego rywalki potrafiły zmobilizować. W 43 minucie Płaczek przelobowała Kędzierską rzutem z własnej bramki i było 14-16. To jednak Start zaczął dyktować warunki rywalizacji. W 55 minucie Katarzyna Cebula dostała karę i przewagę wykorzystała Kołodziejska. W tym fragmencie spotkania Pogoń nie potrafiła dogonić Startu, W końcówce Lisewska siedząc podała do Katarzyny Cekały, a zawodniczka miejscowych zdobyła bramkę.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:20 (8:11)

Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka - Kołodziejska 5, Waga 5, Grzyb 4, Lisewska 3, Sądej 3, Cekała 2, Wolska 1, Aleksandrowicz 1, Mielczewska, Żakowska, Szopińska

Kary: 8 min

Pogoń Baltica Szczecin: Szywierska, Płaczek 1 - Cebula 4, Zawistowska 4, Koprowska 3, Zimny 3, Stasiak 2, Królikowska 1, Głowińska 1, Stachowska 1, Noga, Jaszczuk, Huczko

Kary: 6 min