› sport
15:02 / 24.11.2015

Start Elbląg zmierzy się ze słoweńskim klubem

Start Elbląg zmierzy się ze słoweńskim klubem

Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy poznały rywalki w czwartej rundzie Challenge Cup. W tych międzynarodowych rozgrywkach Start Elbląg zmierzy się ze Słoweńskim ZRK Mlinotest Ajdovscina. To będą pierwsze od 14 lat spotkania w europejskich pucharach dla miejscowych.

Start Elbląg jest rozstawionym zespołem. To sprawiło, że zaczynał od tej fazy rywalizacji. W klubie najbardziej obawiano się dalekich wyjazdów więc wyprawa do Słowenii wydaje się niezłym losowaniem. Trudno na razie powiedzieć więcej o rywalkach. W związku z losowaniem wydaje się, że gospodarzem pierwszego spotkania jest Start jednak obydwa starcia mogą się odbyć w Centrum Sportowo Biznesowym. Spotkania w terminach styczniowych.

Miejscowy zespół rywalizował do niedawna w Europie w latach 2001/2002. Wówczas trener Jerzy Ringwelski walczył w Challenge Cup. Start ograł Karpati Uzhgorod z Ukrainy, S.A. Merignacais HB Bordeaux z Francji jednak odpadł w ćwierćfinałach kiedy to przegrał z późniejszym zdobywcą trofeum Non Profit S.A. Universitatea Remin Deva z Rumunii.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%