17:38 / 15.02.2014

Start ograł Ruch. Sądej najskuteczniejsza

Zawodniczki Startu zrewanżowały się rywalkom z Chorzowa i wygrały 30-22. To nie było łatwe zwycięstwo, bo nie zabrakło niewymuszonych błędów. Ruch walczy o utrzymanie się w najlepszej ósemce. Jednak siła gospodyń okazała się wystarczająca.

Nasze dziewczyny zaczęły od mocnego uderzenia. Od początku w 3 minuty rzuciły trzy bramki nie tracąc żadnej. Hanna Sądej rozpoczęła marsz po miano najskuteczniejszej w tym spotkaniu w drużynie Antoniego Pareckiego. W odpowiedzi bramkę zdobyła Katarzyna Sadowska liderka w szeregach Ruchu. Wykorzystała ogółem kilka rzutów karnych. Bramkarka Startu broniła dobrze od pierwszego gwizdka sędziego. W 14 minucie Sądej znalazła się w sytuacji sam na sam z Moniką Wąż i w efektowny sposób przelobowała rywalkę. W tym momencie Start prowadził 10-5.

Między 15-18 minutą chorzowianki zaczęły pewniej czuć się na parkiecie i zmniejszyły przewagę do stanu 10-8. To tylko podrażniło zawodniczki z Elbląga. Ich zapał odzwierciedlił się w lepszej grze i zdobyciu kilki bramek więcej niż Ruch. W końcówce tej części Start kontrolował wydarzenia i w konsekwencji wygrywał 15-12.

W drugiej połowie zaprezentował się trochę słabiej. Mimo tego zespół trenera Pareckiego zagrał kilka fajnych akcji. W 35 minucie podania z pierwszej piłki i bramka Sądej. Rzuty odbijała Sielicka, ale nie zawsze wykorzystywały to koleżanki z zespołu. W 38 minucie Katarzyna Koniuszaniec w kontrataku nie zdołała strzelić, jednak potem zrehabilitowała się zdobywając dwie bramki. Na tablicy rezultat 20-14. Trochę nerwów było między 47 a 54 minutą kiedy to nie mogliśmy rzucić gola. To jednak nie wpłynęło na wygraną. W końcówce odskoczyliśmy i spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść Startu, który triumfował 30-22 z Ruchem.

Antonii Parecki (trener Startu): W tym spotkaniu najważniejsze jest to, że zdobyliśmy następne dwa punkty. Zrobiliśmy krok w kierunku zajęcia czwartego miejsca w lidze. Chcemy za tydzień wygrać z Piotcovią.

Start Elbląg - Ruch Chorzów 30-22 (15-12)

Start: Sądej 6, Aleksandrowicz 5, Wolska 4, Koniuszaniec 4, Grzyb 4, Cekała 3, Waga 2, Zoria 2

Ruch: Sadowska 6, Podrygała 4, Kabzar 4, Ważna 4, Lasik 2, Migała 1, Krzymińska 1