19:13 / 18.10.2014

Start poniósł klęskę z Nowym Sączem

Zawodniczki trenera Antoniego Pareckiego przegrały na wyjeździe 31-34 z Olimpią Beskid Nowy Sącz. Gdy przeciwniczki obejmuje nowy szkoleniowiec elblążanki z reguły mają problemy. Tak było również w tej rywalizacji.

Olimpię prowadzi nowy trener Dusan Danis, który przejął zespół po przegranej z MKS Lublin. Wtedy rywalki miały na koncie tylko porażki. Teraz Danis wygrał drugie spotkanie z rzędu. Najpierw pewnie ograł Sambor Tczew teraz Start Elbląg. Gospodynie szybko zdominowały wydarzenia na boisku. W 15 minucie 8-4, potem już 12-6. Po pierwszej połowie 18-13. Nasze dziewczyny nie zdołały już odrobić takiej różnicy bramkowej.

Start jest drużyną chimeryczną. Mimo wielu wzmocnień nadal zalicza takie niespodzianki ze słabszymi rywalkami. W siedmiu spotkaniach Start wygrał tylko z Olkuszem i Koszalinem.

Olimpia Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 34-31 (18-13)