› sport
19:18 / 23.02.2017

Start poznał rywala w 1/2 PGNiG Pucharu Polski

Start poznał rywala w 1/2 PGNiG Pucharu Polski

fot. archiwum elblag.net

Choć nie wszystkie mecze ćwierćfinałowe PGNiG Pucharu Polski zostały rozstrzygnięte, to w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie par 1/2 finału. Na swojego przeciwnika czeka jeszcze Metraco Zagłębie Lubin, które zmierzy się z lepszym z dwójki Vistal Gdynia i Pogoń Baltica Szczecin. W drugim półfinale spotkają się zatem MKS Selgros Lublin oraz Kram Start Elbląg. Pierwsze mecze tej fazy odbędą się 22 marca.

Pilkarki Andrzeja Niewrzawy nie napotkały do tej pory na swojej drodze pucharowej bardziej wymagającego przeciwnika. Można powiedzieć - aż do teraz. W 1/8 Kram Start pojechał do Lublina na mecz z tamtejszym AZS-em UMCS i zwyciężył przewagą 25 bramek (42:17). Następnie elblążanki wpadły na Piotrcovię Piotrków Trybunalski i również zdominowały ten pojedynek grając przed własną publicznością (wynik 34:26).

Ich przeciwniczki z kolei miały dużo bardziej strome schody do pokonania na drodze do półfinału. W pierwszym meczu tegorocznego Pucharu Polski mistrzynie kraju starły się na wyjeździe z czołową ekipą zaplecza Superligi Koroną Handball Kielce i wiceliderki I ligi mocno postraszyły utytułowane lublinianki, nieznacznie ulegając 26:30. W ćwierćfinale Selgros napotkał będące w bardzo wysokiej formie w ostatnich tygodniach szczypiornistki Anity Unijat, czyli Energę AZS Koszalin. Akademiczki długo remisowały w tym meczu, aby minimalnie przegrać 27 do 28.

W bieżących rozgrywkach zespoły Kram Startu i Selgrosu raz miały okazję stanąć naprzeciwko siebie. W spotkaniu ligowym 2 punkty zgarnęły elbląskie piłkarki pokonując mistrzynie jednym trafieniem 27 do 26. Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się 22 marca, a gospodarzem będzie Start. Rewanż nastąpi tydzień później w Lublinie (29.03).

Pary 1/2 finału PGNiG Pucharu Polski:

22.03

Vistal Gdynia lub Pogoń Baltica Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin

Kram Start Elbląg – MKS Selgros Lublin

29.03

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia lub Pogoń Baltica Szczecin

MKS Selgros Lublin – Kram Start Elbląg

Mecz finałowy zaplanowany jest na 21.05.2017 roku.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%