13:15 / 20.12.2014

Start wygrał z Łączpolem

W pierwszych spotkaniach turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego zwycięstwa Startu Elbląg i Sambora Tczew. Gospodynie ograły Łączpol Gdańsk a Sambor zespół Vistalu Gdynia. W godzinach popołudniowych kolejne starcia.

Vistal zagrał rezerwowym składem jednak prowadził już 4-1 w 5. minucie kiedy trafiła Aleksandra Dorsz. Wyrównanie to rzut w 9. minucie z karnego Justyny Belter. Gdynianki zdołały znów osiągnąć taka przewagę gdy rzuciły cztery bramki z rzędu i w 23. minucie było 14-10. Do przerwy znaczna przewaga formalnych gospodyń rywalizacji 18-13 ale tczewianki nie zamierzały odpuszczać. W drugiej części odrabiały straty i w 48. minucie był remis 26-26. Przez 10 minut Vistal nie rzucił gola i to wpłynęło na zwycięstwo zespołu z Tczewa.

Vistal Gdynia - Sambor Tczew 29-34 (18-13)

W drugim spotkaniu zespół gospodyń ograł występujący w pierwszej lidze Łączpol Gdańsk 33-23. Równorzędna rywalizacja trwała chwilkę, ponieważ rzut Hanny Sądej w 3 .minucie zaczął dominację elblążanek. Pięć bramek z rzędu i 2-7 dla Startu w 8. minucie spotkania. Dużo celnych rzutów zanotowała Agnieszka Wolska. W 12. minucie rzut karny obroniła Ewa Sielicka. Nasza bramkarka pokazała dobra formę. Łączpol miał ambicję, by trochę zmniejszyć przewagę miejscowych, jednak w końcówce skuteczna postawa zawodniczek trenera Antoniego Pareckiego i wygrana. - W tym turnieju chcemy zobaczyć, jakie jeszcze popełniamy błędy - mówi.

Łączpol Gdańsk - Start Elbląg 23-33 (9-18)

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Skonieczna, Obrębalska – Kwiatkowska 3, Szpengier 1, Gielińska 2, Pesel 2, Konefał, Orzłowska, Maszota, Sujka 1, Osuduza 6, Neitsch, Lipska 2, Ciura 3, Klonowska 2, Karwecka 1

EKS Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka, Borkowska – Mielczewska, Żakowska 2, Sądej 6, Waga 1, Wolska 10, Jędrzejczyk 3, Szymańska 6, Szopińska 2, Lisewska 3