› bieżące
16:02 / 16.03.2015

Status quo w Awangarda Volley Lidze

Szesnasta kolejka Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nie przyniosła zmian w ligowej tabeli. Na czele nadal znajduje się ZNP Elbląg, który ma pięć punktów przewagi nad drugim zespołem LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam i dziesięć nad trzecia ekipą KAM.

W minionej kolejce rozegrane zostały tylko trzy mecze, ponieważ pojedynek pomiędzy zespołami Kolex Hale Stalowe i Merkury został przełożony na inny termin. Mimo niepełnej obsady, mecze tradycyjnie już przyniosły wiele emocji. Tempa nie zwalnia prowadzący w tabeli ZNP Elbląg. Lider Awanradga Volley Ligi, tym razem zmierzył się z ekipą Sisley Volley Team. Różnica jaka dzieli obie drużyny w tabeli widoczna była także na boisku, zwłaszcza w pierwszym secie, wygranym przez ZNP 25:10. W dwóch pozostałych partiach gra się nieco bardziej wyrównała, ale ton rywalizacji wciąż nadawali siatkarze ZNP. W drugim secie pokonali rywali 25:16, a w ostatnim pozwolili przeciwnikom zdobyć tylko 15 punktów. Dzięki wygranej ZNP umocnił się na pozycji lidera.

Cały czas w walce o pierwsze miejsce liczy się LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam. Wprawdzie do lidera tracą pięć punktów, ale mają do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze. Jeśli oba rozstrzygną na swoją korzyść, to nie tylko zniwelują straty, ale mogą jeszcze wskoczyć na fotel lidera. Tymczasem w 16. kolejce LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam zmierzył się z ekipą Chill Out i w trzech, dość krótkich setach, rozprawił się z przeciwnikami. Najtrudniejszą przeprawę wicelider miał w pierwszym starciu, ale po wyrównanej walce wygrał na przewagi 26:24. W drugim i trzecim secie wicelider już takich problemów nie miał. Dominacja siatkarzy LOGBARTRANS nie podlegała dyskusji, o czym najlepiej świadczyć mogą wyniki poszczególnych setów. Wygrane 25:13 i 25:16 nie pozostawiają złudzeń, kto w tym dniu był lepszy.

Emocji nie zabrakło także w ostatnim meczu tej kolejki w którym MKS Truso zmierzyło się z Techtransem Elbląg. W pierwszym pojedynku pomiędzy obiema drużynami lepsi okazali się młodzi siatkarze Truso zwyciężając 2:1. Tym razem Techtrans zagrał zdecydowanie lepiej i w pełni zrehabilitował się za porażkę z pierwszej rundy. Praktycznie w każdej partii przewaga należała do Techtransu, który w pierwszym secie zwyciężył 25:18, a w drugim 25:21. Najbardziej wyrównany był set trzeci, zakończony ostatecznie zwycięstwem Techtransu 26:24.

Tradycyjnie już z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Jerzy Jarzyło z zespołu ZNP Elbląg, do którego powędrowało podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 16. kolejki:

MKS Truso - Techtrans Elbląg 0:3 (18:25, 21:25, 24:26)

Chill Out - LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam 0:3 (24:26, 13:25, 16:25)

Sisley Volley Team - ZNP Elbląg 0:3 (10:25, 16:25, 15:25)

Kolex Hale Stalowe - Merkury Elbląg - przeł. na inny termin

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOSU Trefla Gdańsk. Zespół z Trójmiasta do półfinału PlusLigi zakwalifikował się po raz pierwszy w historii. Ich rywalem w meczach o finał jest najbardziej utytułowana drużyna ostatnich lat w krajowej siatkówce, PGE Skra Bełchatów. Choć zdecydowanym faworytem w tej parze są mistrzowie Polski, to podopieczni Andrei Anastasiego w pierwszym spotkaniu postarali się o niespodziankę i wygrali na wyjeździe 3:2. W serii toczącej się do trzech zwycięstw prowadzą 1:0, a drugi mecz rozegrają 14 marca o godz. 20.00 w ERGO ARENIE. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.