› biznes
04:58 / 09.09.2017

Stokrotka szykuje się do otwarcia kolejnych sklepów w Elblągu

 Stokrotka szykuje się do otwarcia kolejnych sklepów w Elblągu

fot. materiały prasowe

Stokrotka ma już jeden sklep w Elblągu przy ul. Grottgera 53. Jeszcze we wrześniu niedaleko Lidla na osiedlu Nad Jarem pojawi się nowa placówka. A już szefowie tej polskiej sieci planują następne, może nawet supermarkety w naszym mieście.  

Firma powstała w 1994 roku w Lublinie, jeszcze pod nazwą Eden. Oparta jest na polskim kapitale. Spółka w 2000 roku zmieniła nazwę na Stokrotka. W 2010 roku otrzymała ona Złoty Laur Konsumenta w kategorii Krajowa Sieć Supermarketów. 
Jak podaje money.pl Emperia Holding, właściciel Stokrotki intensywnie rozwija sieć detaliczną. Na koniec pierwszego półrocza sieć Stokrotka tworzyło łącznie 386 sklepów. To o 14 więcej niż na początku roku. W ciągu całego 2017 r. sieć ma się powiększyć o 72 placówki, w tym jedna w Elblągu. Cały holding  miał w drugim kwartale 15,8 mln zł zysku, czyli o 46,3 proc. więcej niż rok wcześniej. 

Do 30 września elbląski sklep Stokrotki zostanie otwarty w obiekcie na rogu ul. Ogólnej i Broniewskiego (dawna Sandra, dawny „Carrefour 5 minut” ). To jednak nie koniec planów dotyczących naszego miasta. 

Szukamy kolejnych lokalizacji w Elblągu. Interesuje nas otwarcie następnych sklepów Stokrotka zarówno w mniejszym formacie - market, jak i większym - supermarket.

Nie tylko kupujemy nieruchomości pod nasze sklepy. Na dobre miejsca pod nasz sklep podpisujemy też umowy najmu

- wyjaśnia Urszula Skałecka, kierownik Biura Zarządu Stokrotka Sp. z o.o.  

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%