Stosujesz w swoim gospodarstwie mocznik? Cena mocznika niebezpiecznie wzrosła!
W 2019 roku wszyscy rolnicy mogli odczuć rosnące ceny nawozów. Większość cen chemii rolniczej odnotowała diametralny wzrost. Dotyczy to zarówno cen saletry, soli potasowej jak i mocznika. Wszystko za sprawą wzrostu kosztów produkcji. Drożejący prąd, gaz czy inne opłaty środowiskowe dość mocno wpływają na ceny jakie muszą zapłacić rolnicy.
Mocznik. Cena nawozu w 2019r
Zarówno na rynku polskim jak i na rynku zagranicznym ceny nawozów rosną. Wszystko za sprawą drożejących fosforytów oraz innych elementów koniecznych w czasie produkcji. Zmieniające się ceny martwią samych producentów warzyw i owoców. Od jesieni ubiegłego roku ceny mocznika cały czas rosły, kulminacje odnotowaliśmy w maju 2019r. Jeśli ta sytuacja się nie zmieni, spowoduje to, sytuacje w której konsumenci będą musieli wydać więcej na zakup roślin.
Z pojawiających się informacji na rynku, można wywnioskować, iż jest szansa na pojawienie się na rynku chińskiego mocznika. Ma być od dostępny w konkurencyjnej cenie. Dostępność tego produktu dla polskich producentów, mógłby zahamować dalszy wzrost cen nawozu, a także mógłby stać się korzystnym zamiennikiem.
Rosnące ceny mocznika – jednego z najskuteczniejszych nawozów, z całą pewnością odbiją się na całej gospodarce. Możemy spodziewać się więc rosnących cen owoców i warzyw. Mocznik w cenie jeszcze przed podwyżkami tylko tutaj: https://www.polfert.com.pl/produkty/azotowe-n/mocznik-46-granulowany,p11.html
Mocznik, nawóz mający doskonałą skuteczność.
Mocznik to jeden z najczęściej stosowanych nawozów azotowych w przydomowych ogródkach jak i większych przedsiębiorstwach rolniczych. Świetnie sprawdza się w zastosowaniu do wielu roślin. Działanie nawozu determinuje rośliny do wzrostu i ich szybszego rozwoju. Mocznik należy do grupy nawozów azotowych, jest on dostępny w formie granulek 1-3 mm, zawiera on około 45% azotu całkowitego. Bardzo skutecznie dostarcza on rośliną bardzo pożądanego makroelementu, czyli azotu. Jest on podstawowym budulcem, który odpowiada za rozwój, wzrost a także zdrowotność roślin.
Mocznik w produkcji profesjonalnej ma ogromne znaczenie. Jest on powszechnie stosowany, gdyż dzięki swoim doskonałym właściwościom i ogromnej skuteczności, nadaje się do wielu typów roślin.
Mocznik, nawóz do wielu roślin. Co powinieneś o nim wiedzieć?
Aby podnieść skuteczność mocznika, nawóz należy stosować na wilgotną glebę przysypując go lekko podłożem. Należy jednak pamiętać, że mocznik jest wysoce higroskopijny tzn. szybko zbryla się, gdy w powietrzu występuje wilgoć. Rozsypując go wokół roślin należy to robić równomiernie i dokładnie.
Mocznik z powodzeniem można mieszać z innymi nawozami takimi jak np. z siarczanem potasu, można także stosować go w połączeniu z pestycydami. Aby osiągnąć jak największe rezultaty należy stosować go na wiosnę, gdy temperatury osiągną minimum 10 st. C.
Z racji tego, że mocznik silnie zakwasza glebę, odradza się jego stosowania na silnie zakwaszonym oraz suchym podłożu. Może to spowodować skutek odwrotny lub po prostu nawóz nie zadziała.