› relacje
12:56 / 05.08.2013

Stowarzyszenie Elbląg Europa laureatem prestiżowej nagrody Eurodesk 2013

 Stowarzyszenie Elbląg Europa laureatem prestiżowej nagrody Eurodesk 2013

fot. nadesłane

Elbląska organizacja pozarządowa Stowarzyszenie Elbląg Europa została laureatem prestiżowej nagrody „Eurodesk 2013 Information & Dissemination Champion Award” za realizację projektu „Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur – ATOMY”! Nagroda jest przyznawana organizacjom posiadających wybitny wkład w rozwój informacji młodzieżowej w Europie. Jest to pierwsze takie wyróżnienie wśród Polskich organizacji pozarządowych! Plany na przyszłość ambitne!

Co roku jury złożone z międzynarodowych ekspertów wybiera spośród wszystkich europejskich organizacji pozarządowych prowadzących punkty Eurodesk, „Czempiona” który w szczególny sposób przyczynił się do propagowania informacji młodzieżowej. Nagrody „Eurodesk Awards” przyznawane są jednemu laureatowi w każdej z trzech kategorii. „Information & Dissemination Champion” bezpośrednie docieranie do młodzieży (sesje informacyjne, imprezy, konferencje, publikacje); „Multimedia & Online Activity Champion” propagowanie informacji przy pomocy multimedialnych technologii takich jak Internet; „Volunteer Involvement Champion” organizacje które w wybitny sposób zaangażowały wolontariuszy w swoje działania. W zeszłym roku nagrodę w kategorii „Information & Dissemination Champion” otrzymała organizacja Tipps & Infos für junge Leute z Austrii. Wręczenie nagrody przedstawicielom Stowarzyszenia Elbląg Europa i ATOMów nastąpi w Brukseli.

Projekt „Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur – ATOMY” za który Stowarzyszenie Elbląg Europa otrzymało tytuł Championa polegał na stworzeniu sieci powiązań i współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi na terenie Warmii i Mazur. Przeprowadzany z sukcesem projekt pozwolił na nawiązanie kontaktów z kilkudziesięcioma podmiotami na terenie całego województwa i odznaczenie przez międzynarodowe kręgi.

Nie są to jedyny tak duży projekt Stowarzyszenia Elbląg Europa. Organizacja rozpoczyna właśnie dwa nowe międzynarodowe działania. Projekt „Europe of all Citizens” polegający na wspieraniu rozwoju demokracji w Rumunii, przez wymiany młodzieżowe oraz naukę dobrych praktyk. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się otwarte konkursy na zaprojektowanie logotypu i maskotki projektu, szczegóły na profilu Stowarzyszenia Elbląg Europa. „Europe of all Citizens” jest jedynym w Polsce projektem który zakwalifikował się w ramach Programu „Młodzież w działaniu”, do Akcji 1.3 - Młodzież w demokracji. Drugim działaniem jest budowa wikińskiej osady na Wyspie Spichrzów w ramach programu „CROSSROADS 2.0” realizowanego przez organizacje z Polski, Litwy i Rosji. Inicjatywa ma na celu wybudowanie replik budynków i łodzi z czasów osady wikińskiej Truso. Pierwsze efekty budowy można będzie zobaczyć wkrótce po organizowanym przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, Międzynarodowym Festiwalu „Wikingowie z Truso w Elblągu” który rozpocznie się 18 sierpnia.

Stowarzyszenie Elbląg Europa jest organizacją pozarządową działającą od 2003 r. w Elblągu. Na co dzień zajmuje się wspieraniem młodzieży, kultury oraz realizacją działań społecznych. Zespół młodych pełnych inicjatywy oraz zapału osób działających na rzecz naszego miasta, regionu i kraju. Siedziba Stowarzyszenia mieści się przy ul. Warszawska 55 w Elblągu. Kontakt: tel. 55 643 43 12, biuro@elblageuropa.pl, www.elblageuropa.pl Profil Stowarzyszenia można znaleźć też na Facebooku i Google+

Stowarzyszenie Elbląg Europa Borys Klejnota

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%