› bieżące
10:11 / 26.11.2013

Stowarzyszenie Miejsce Dobrego Czasu - Kobieta Aktywna. Kim jest współcześnie?

Stowarzyszenie Miejsce Dobrego Czasu - Kobieta Aktywna. Kim jest współcześnie?

fot. Bartłomiej Ryś

Założycielkami Stowarzyszenia są Magdalena Osik oraz Ewa Daroszewska. Podczas prelekcji wyjaśniły kim jest współczesna kobieta oraz jak kreować siebie, aby się nią stać. Opowiedziały dlaczego warto walczyć o siebie i jak dążyć do celu.

Stowarzyszenie działa na terenie całej Polski jednak siedzibą jest Elbląg. Celem jest głównie pomoc członkom stowarzyszenia w rozwoju, edukacji oraz wspólne działanie w dążeniu do wyznaczonych założeń.

- Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak, wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń - cytuje słowa Elizabeth Taylor Ewa Daroszewska i wyjaśnia, jak skutecznie dążyć do celu. W dzisiejszych czasach bywa to trudne jednak organizatorki przekonują że możliwe. Trzeba tylko znaleźć w sobie pasję i nie bać się spełniać marzenia.

Planowane jest organizowanie wykładów, wystaw, warsztatów oraz targów poświęcone konkretnej tematyce związanej z życiem kobiety. Konferencje będą dotyczyć rozwoju osobistego i zawodowego, zdrowia, urody, hobby lub rodziny i domu. Wiele z nas ma takie same problemy, często błahe jednak niezmiernie ważne w codziennym życiu. Są to np. zagrożenia wśród małych dzieci, choroby lub kłopoty z dogadaniem się z nastolatkami.

Wiele kobiet chciałoby zmienić swoje życie lecz brakuje im motywacji. Często boją się, że nie podołają, że ich pomysł nie będą wystarczająco dobre, nie znajdą poparcia i nic z tego nie wyjdzie. Stowarzyszenie jest po to aby wspierać kobiety w ich działaniach, pomóc im w odnalezieniu swojej drogi i wykształceniu swoich celów.

Specjalnym gościem Stowarzyszenia był Maciej Wróblewski. Znany stylista fryzur. Opowiadał o tym jak rozwijała się jego kariera, ile musiał poświęcić oraz z jakimi problemami się spotkał na swojej drodze.

Chcę działać i się rozwijać, wtedy wiedziałem o czym marzę - mówi o początku swojej kariery. Jest to najtrudniejszy moment podczas całej drogi do celu. Przełamanie się oraz uwierzenie we własne siły i sukces.

Kolejne spotkanie Stowarzyszenia planowane jest w styczniu przyszłego roku.

12
2
oceń tekst 14 głosów 86%

Zdjęcia ilość zdjęć 12