› bieżące
09:19 / 05.08.2013

Stowarzyszenie wystąpi do Angeli Merkel w sprawie odbudowy basenu

Stowarzyszenie wystąpi do Angeli Merkel w sprawie odbudowy basenu

fot. Konrad Kosacz

Stowarzyszenie Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech zwróci się do kanclerz Niemiec Angeli Merkel w sprawie pomocy przy odbudowie basenu odkrytego. Prezes Krzysztof Daszkowski ma nadzieję, że sentyment Merkel do Elbląga pomoże w tym przedsięwzięciu.

W sprawie odbudowy basenu miejskiego w naszym mieście wystąpimy do Pani Kanclerz Angeli Merkel z prośba o pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia – informuje Krzysztof Daszkowski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech. - Podczas ostatniego spotkania w sali ratusza staromiejskiego (18.07.2013) zorganizowanego przez nasze stowarzyszenie omawialiśmy różnego rodzaju opcje przebudowy ww. obiektu o którym tu mowa. Jednakże po spotkaniu zrodziła się idea wystąpienia do pani Kanclerz Angeli Merkel z prośba o pomoc w tej zaistniałej sprawie. Jak wiadomo pradziadowie pani Kanclerz zamieszkiwali niegdyś w naszym mieście w kamienicy przy ul Grunwaldzkiej w tzw. domu kataryniarza a pradziad obecnej pani Kanclerz Emil Drange był nadsekretarzem Elbląga. Biorąc pod uwagę, że basen przy ul spacerowej jest zbudowany rękoma narodu niemieckiego a także to że Pani Kanclerz jest związana rodzinnie z naszym miastem postanowiliśmy poprosić ją o pomoc. Nie ukrywamy że liczymy na to, że po obejrzeniu zdjęć przez Panią Kanclerz w jakim obecnie stanie jest obiekt przy ul Spacerowej a także na ścisłe powiązania rodzinne z naszym miastem Pani Kanclerz wesprze w jakikolwiek sposób odbudowę tego miejsca. Na chwilę obecną dokument tj. pismo jest w trakcie przygotowywania. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o likwidacji spółki Aquapark, która miała zarządzać obiektami basenowymi w mieście. Urząd Miejski nie przewiduje także w tym roku żadnych działań związanych z rewitalizacją kąpieliska przy ul. Spacerowej.

7
21
oceń tekst 28 głosów 25%

Powiązane artykuły

Kanclerz Niemiec Angela Merkel pisze list w sprawie basenu

25.12.2013 komentarzy 13

- W ślad za dobrymi wiadomościami dotyczącymi budowy nowej krytej pływalni w naszym mieście, stowarzyszenie nasze przesyła odpowiedź od kanclerz Niemiec Angeli...

Zdjęcia ilość zdjęć 31