› relacje
06:05 / 07.06.2013

Strachy na lachy na Ogrodach Polityki - zobacz fotorelacje z koncertu

Strachy na lachy na Ogrodach Polityki - zobacz fotorelacje z koncertu

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Drugiego dnia Dziesiątych Letnich Ogrodów POLITYKI (6.06) wystąpił zespół Strachy Na Lachy z materiałem ze swojej najnowszej płyty !TO!, która swoją premierę miała w lutym tego roku.

Wiele osób uważa, że w porównaniu do przedostatniej płyty „Dodekafonia” album „!TO!” jest o wiele lżejszy. Zresztą sam Grabaż mówi, że taki album jak „Dodekafonia” można napisać raz na dziesięć lat. Potem przychodzi czas na oddech, aby znowu napisać coś "krwią i flakami." „!TO!” jest właśnie takim oddechem od tematów bardzo poważnych i trudnych. Czy to źle? Ależ skąd!!! Na płycie jest trochę "publicystyki" i spraw społecznych (np. „Bloody Poland”, „Gorsi” czy ciekawy kawałek pisany z punktu widzenia artysty „I Can’t Get No Gratisfaction”), ale są również kawałki o miłości (jak „Żeby z Tobą być”, który jako trzeci singiel promuje płytę ). Piosenki wpadają w ucho i zaczynamy je nucić bezwiednie już po pierwszym przesłuchaniu płyty. Wiadomo, że jeszcze lepiej niż na płytach, zespół wypada na żywo. To był już drugi "raz" Strachów na Ogrodach (byli już u nas w roku 2008 podczas piątej edycji Festiwalu).

Strachy Na Lachy to unikalny pod względem muzycznego stylu projekt znanych z Pidżamy Porno muzyków, będący połączeniem fascynacji muzyką latynoską, miejskim folkiem i prostotą tradycyjnych piosenek, uzupełnianych poetyckimi tekstami lidera, Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego. Podczas koncertu w Bibliotece Elbląskiej Strachy zaprezentują swoją szóstą płytę, która swoją premierę miała w lutym tego roku.

(źródło: Biblioteka Elbląska)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 48