› bieżące
11:18 / 26.11.2021

Straż Miejska nakłada mandaty za brak maseczek

Straż Miejska nakłada mandaty za brak maseczek

fot. Straż Miejska Elbląg

Straż Miejska w Elblągu przypomina o obowiązku przestrzegania wprowadzonych w związku z COVID-19 ograniczeń. Podczas służb strażnicy kontrolują punkty handlowe, usługowe oraz pojazdy komunikacji miejskiej.

Strażnicy zwracają uwagę na to, czy znajdujące się tam osoby przestrzegają nakazu zasłaniania nosa i ust. Za brak maseczki zakrywającej nos i usta, zgodnie z art. 116§1a kodeksu wykroczeń, grozi kara grzywny lub nagany.

Ponieważ podczas interwencji elblążanie często powołują się na Konstytucję, która rzekomo zwalnia ich z obowiązku noszenia maseczek informujemy, że aktualne przepisy w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii jednoznacznie wskazują na konieczność zakrywania nosa i ust, o czym świadczą ostatnio wydane wyroki Sądu Rejonowego w Elblągu. 

W ciągu ostatniego miesiąca Straż Miejska w Elblągu przeprowadziła 75 kontroli, z czego 21 osób zostało pouczonych, wystawiono 4 mandaty karne, 2 osoby, które odmówiły przyjęcia mandatu czekają na wyrok sądu.

Należy więc bezwzględnie przestrzegać obowiązku, zaś w innym przypadku pozostaje liczyć się z możliwością otrzymania mandatu, który na chwilę obecną jest zgodny z polskim prawem.

Straż Miejska w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%