› bieżące
15:31 / 05.11.2012

Strażacy-ochotnicy z Nowakowa zyskają nową remizę

Strażacy-ochotnicy z Nowakowa zyskają nową remizę

fot. Konrad Kosacz

W Nowakowie trwa budowa nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budynku filii Gminnej Biblioteki Publicznej. Oba obiekty realizuje na jednej działce firma Przemysłówka 03 z Elbląga. Wartość robót to ponad 3,2 mln zł.

Trzykondygnacyjne budynki, których inwestorem jest Urząd Gminy Elbląg, posiadać będą te same gabaryty oraz bryłę. Powierzchnia zabudowy każdego z nich wynosić będzie 334 m2.

W dolnej kondygnacji budynku OSP znajdzie się hala garażowa, która pomieści 3 pojazdy ratownicze. W górnych kondygnacjach natomiast przewidziano pomieszczenia socjalne i biurowe remizy. Z kolei drugi z budynków mieścić będzie filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim. Na parterze znajdą się pomieszczenia biblioteki z czytelnią i księgozbiorem oraz pomieszczenie świetlicy z zapleczem biurowym i higieniczno - sanitarnym. W poziomie drugiej kondygnacji zlokalizowano pomieszczenia socjalne i magazynowe. Poddasze – trzecia kondygnacja, przeznaczona jest na magazyn. Wokół budynków powstaną drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe dla samochodów.

Wykonawcą budynków jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03. Elbląska firma pierwsze prace rozpoczęła we wrześniu. Obecnie na placu budowy wykonano już fundamenty obu budynków i rozpoczęto wznoszenie ścian. Według planów, pod koniec tego roku obiekty mają być gotowe w stanie surowym. Według umowy zakończenie ich budowy przewidziano do końca kwietnia 2014 r.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Przemysłówka postawi nowe budynki remizy i biblioteki w Nowakowie

11.09.2012

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 z Elbląga wybuduje w Nowakowie dwa nowe budynki użyteczności publicznej. Pierwszy służyć...