› bieżące
02:19 / 21.01.2013

Studniówka szkoły muzycznej: Akademia Muzyczna to nasza przyszłość

Studniówka szkoły muzycznej: Akademia Muzyczna to nasza przyszłość

Artystyczne dusze z Zespołu Szkół Muzycznych spisały się na medal - chętni do rozmowy, opowiadali o tym, co ich czeka po maturze, jakie wspomnienia ze szkoły wynoszą, ale też o przygotowaniach do studniówki. Nie zabrakło również wywiadów z dyrektorem Andrzejem Korpackim oraz kadrą pedagogiczną. Poznaliśmy również muzyka, który jest miłośnikiem... fizyki! Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Zdecydowana większość przyszłych maturzystów zapytana o swoją przyszłość odpowiadała krótko: "Akademia Muzyczna", to świadczy nie tylko o ich wielkiej pasji związanej z muzyką, ale też pozytywnego wpływu szkoły, która niebawem będzie zamkniętym etapem w ich życiu. Jednak matura to nie jedyne wyzwanie dla uczniów szkoły muzycznej: - Poza maturą czekają mnie egzaminy państwowe z instrumentu oraz historii muzyki - wyznała Monika - Ja gram na skrzypcach i chcę dalej ksztacić się na Akademii Muzycznej, a po dwóch latach chciałabym wybrać się jeszcze na dodatkowy kierunek na Politechnikę - dodała - W ogóle nie żałuję, że wybrałam szkołę muzyczną. - Oczywiście wspieram swoją koleżankę w jej działaniach. - wtrącił Adam.

Co o zabawie mówili młodzi artyści? - Didżej gra dobrą muzykę, będziemy się dobrze bawić - powiedział Mikołaj - Do białego rana! - dopowiedziała Kasia - Moje przygotowania do studniówki były szybkie, oczywiście do matury przygotowuje się bardziej kompleksowo. - stwierdziła. 

Wychowawca - Konrad Wasilewski - podkreśla fakt, iż swoją klasą opiekuje się nie od liceum, a już od piątej klasy "podstawówki" - Można powiedzieć, że jestem dla nich szkolnym ojcem, sami mnie tak nazywają - przyznał wychowawca - Przeszliśmy chyba wszystkie etapy wychowania: problemy szkolne, uczuciowe, ale też sukcesy i zabawne chwile.

Życzenia dla przyszłych maturzystów? Nic prostszego -  Życzymy maturzystom, aby maturę zdali śpiewająco! - powiedział Adam. 

15
0
oceń tekst 15 głosów 100%