› inwestycje drogowe
15:37 / 30.07.2014

Studzienki w krawężnikach? Nie w Elblągu, ale w Pasłęku

Studzienki w krawężnikach? Nie w Elblągu, ale w Pasłęku

fot. Adam Mastalerz

Nowe drogi w Elblągu, a na nich już pojawiają się ubytki. Zainstalowanie studzienek kanalizacyjnych na środku ulicy to niezbyt dobry pomysł. A można było zastosować inne rozwiązanie. Takie, jak w pobliskim Pasłęku.

Kilka dni temu pisaliśmy o stanie nowo powstałych dróg w naszym mieście i pierwszych ubytkach spowodowanych przez stare rozwiązania kanalizacji ściekowej. Nie dało rady pójść w kierunku nowszych zastosowań i wykorzystać systemu kratek ściekowych, znajdujących się w krawężnikach? Najwidoczniej nie. Ale tylko w Elblągu.

W tym samym czasie trwa remont drogi dojazdowej 513 do Pasłęka. Na tym odcinku zrezygnowano z zastosowania powszechnych w Polsce studzienek, a wykonano właśnie odpływy znajdujące się przy krawężnikach.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że droga 513, która ma zostać oficjalnie oddana do użytku w podobnym terminie co droga 503, przez dłuższy czas będzie w lepszym stanie i nie pojawią się pęknięcia czy ubytki. Przynajmniej spowodowane przez studzienki...

10
2
oceń tekst 12 głosów 83%

Powiązane artykuły

Na nowo wyremontowanych ulicach pojawiają się pierwsze pęknięcia

28.07.2014 komentarzy 10

Elblążanie wreszcie doczekali się zakończenia remontów głównych ulic. Część z nich nie zostało jeszcze oficjalnie oddanych do użytku, a już...

Zdjęcia ilość zdjęć 6