› inwestycje drogowe
11:15 / 30.12.2016

Studzienną przebudują za milion złotych

Studzienną przebudują za milion złotych

fot. archiwum elblag.net

Ulica Studzienna na Starym Mieście będzie przebudowywana. Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę na: przebudowę jezdni, budowę chodników i zjazdów oraz oświetlenia, opracowania zagospodarowania terenu z drogami i kanalizacji deszczowej. Szczęśliwcem była firma z Bielan Wrocławskich. O zlecenie walczyło 6 firm, tylko jedna była z Elbląga. 

Ulica Studzienna będzie jak nowa.  Zaplanowano przebudowę jezdni, budowę i przebudowę chodników, powstaną zjazdy oraz oświetlenie. Zadbano też o kanalizację deszczową.

Wykonawcę robót i projektów wyłoniono w przetargu. Zgłosiło się sześć firm, w tym tylko jedna z Elbląga. Trzy oferty zostały odrzucone. Z tych pozostałych na placu boju najwyższą cenę zażyczyła sobie Firma Budowlano-Drogowa MTM SA z Gdyni – ok. 1,2 mln zł. Firma STRABAG z Pruszkowa, koło Olsztyna wprawdzie dała niższą cenę ok. 1,04 mln zł, ale proponowała dłuższy termin wykonania prac.

 Bezkonkurencyjna okazała się EUROVIA POLSKA SA z Bielan Wrocławskich. Zaproponowała poniżej miliona zł, a dokładnie 996 977 zł i 93 gr. Obiecała zakończyć prace 30 czerwca 2017 roku. Jak wszyscy dała gwarancji 60 miesięcy. Wygrała zatem przetarg i po przekazaniu placu budowy rozpocznie prace.

Miasto było zdecydowane wydać na tę inwestycję  prawie 1,47 mln zł, czyli z miejskiej kasy wydamy o ok. 500 tys. zł mniej.

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%