› konkursy
09:05 / 09.02.2015

Stwórz komiks i wygraj nagrody

Stwórz komiks i wygraj nagrody

Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w konkursie na komiks edukacyjny pt. "Ja w sieci - moje dane, moje prawa, moje bezpieczeństwo". Termin nadsyłania prac upływa 20 lutego br. Na autorów najciekawszych projektów czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest elementem corocznej kampanii związanej z Dniem Bezpiecznego Internetu, który od 11 lat jest obchodzony w pierwszych dniach lutego. Tak jak w zeszłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”, bo przecież każdy z nas przyczynia się do tego, czy Internet jest miejscem bezpiecznym, pozytywnym, czy też narzędziem, z którego korzystamy nierozsądnie. Potencjał sieci jest przeogromny, dlatego warto zwracać uwagę, szczególnie najmłodszych internautów, by bezpieczeństwo i mądre udostępnianie danych osobowych, chociażby w serwisach społecznościowych, stało się dobrym nawykiem.

Udział w konkursie polega na wykonaniu, z wykorzystaniem dowolnego, darmowego oprogramowania, krótkiego komiksu na temat jednego z zagadnień konkursu, tj.: ochrony danych osobowych, prawa autorskiego lub bezpieczeństwa w Internecie.Oprócz programów można korzystać z potrzebnych do wykonania pracy urządzeń np. aparat cyfrowy, tablet, smartfon. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, pod uwagę nie będą brane prace wykonane za pomocą tradycyjnych narzędzi jak np. ołówek, piórko, flamastry itp.

Prace należy przesłać pocztą elektroniczną (umieszczając w tytule wiadomości zdanie: konkurs "Ja w sieci"), w terminie do 20 lutego 2015 r. na adres czystaw@wmodn.elblag.pl.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.wmodn.elblag.pl

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%