› bieżące
08:56 / 23.03.2013

Sukces organizatorów Olimpia Cup 2013

Sukces organizatorów Olimpia Cup 2013

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Podczas niedzielnego (17 marca) turnieju o I Puchar Prezesa Olimpii Elbląg, organizatorzy postanowili wesprzeć rehebilitację 12-letniej Oli Sarol z SP nr 6 w Elblągu. Dziewczynka uległa wypadkowi samochodowemu, a obecnie zbierane są środki na jej leczenie. Dzięki aukcjom przeprowadzonym podczas turnieju, na konto fundacji zbierającej środki na leczenie dziewczynki wpłynęło 1150 zł.

Podczas turnieju prowadzący przeprowadzili licytację piłki meczowej Olimpii Elbląg, z autografami wszystkich zawodników klubu oraz koszulek meczowych zespołów piłkarskiej Ekstraklasy. Wśród trykotów, które można było licytować były również koszulki dwóch zawodników, którzy w ubiegłym sezonie występowali w Olimpii. Bartosz Iwan przekazał na licytację swoją koszulkę z Górnika Zabrze, a Adam Banasiak Widzewa Łódź, w którym występował jeszcze na jesieni. Ponadto zlicytowano również strój meczowy Daniela Łukasika (Legia Warszawa), Niki Dżalamidze (Jagiellonia Białystok), Tomasza Lisowskiego (Korona Kielce, wychowanek Zatoki Braniewo) oraz Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin.

- Cieszymy się, że przy okazji turnieju mogliśmy wesprzeć tak szczytny cel i zdobyć środki na rehabilitację małej Oli. Łącznie zebraliśmy 1150 zł i mogliśmy się przekonać, że wśród elbląskich sympatyków piłki nożnej nie brakuje ludzi o wielkim sercu – powiedział Krzysztof Nowosielski, jeden z organizatorów turnieju.

Wszystkie osoby chcące wesprzeć leczenie Aleksandry Sarol, mogą się kontaktować w tym celu z panią Ewą Maczuga, ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu. Pani Ewa odpowiada za kontakt z fundacją, poprzez którą rodzice zbierają środki na rehabilitację Oli. Telefon kontaktowy do pani Ewy Maczuga: 502 134 971.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%