› bieżące
11:20 / 22.04.2013

Sukces Orkiestry w Berlinie!

Sukces Orkiestry w Berlinie!

fot. nadesłane

Wczoraj (20 kwietnia) w Kościele Getsemani w Berlinie, Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała koncert w ramach obchodów 70. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM. W tym wyjątkowym, międzynarodowym projekcie uczestniczyli artyści z Polski i Niemiec. Wspólnie z elbląskimi kameralistami zaprezentowali się soliści: Agnieszka Siewiec z Polski i Felix Bruder z Niemiec, a także berliński Chór Cantus Domus pod dyrekcją Ralfa Sochaczewsky`ego.

Muzycy zagrali dwa utwory: Niemieckie requiem op. 45 do słów Pisma Świętego Johannesa Brahmsa i Ocalony z Warszawy op. 46 Arnolda Schönberga. W tą wyjątkową rocznicę połączono dwa czynniki: polską orkiestrę i niemiecki chór.

Koncert zgromadził tłumy publiczności i okazał się wielkim sukcesem. - Praca z niemieckim chórem była ogromną przyjemnością, ponieważ są to profesjonaliści i ludzie pełni pasji. Niemiecka publiczność przyjęła nas niezwykle życzliwie, a owacjom „na stojąco” nie było końca – mówi Szymon Morus muzyk Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%