10:40 / 23.05.2016

Sukces w Rumunii

Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar zdobyli 3 miejsce na WDSF International Open w Rumuni.

W sobotę, 21 maja w Bukareszcie odbył się turniej - WDSF International Open. Elbląska para Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz stanęli do rywalizacji z 46 innymi parami. Byli jedyną polską parą biorąca udział w zawodach. Tancerze konkurowali z parami z Rumuni, Niemiec, Bułgarii, Włoch, Serbii, Norwegii, Estonii, Ukrainy, Hiszpanii, Chorwacji i Rosji. Kasia i Michał zdobyli trzecie miejsce na podium, pierwsze zajęła para z Rosji, drugie para z Rumunii.

Na podium stanęła też znacznie młodsza elbląska para, która w sobotę udział wzięła w Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Mazury w Giżycku. Łukasz Bombała i Julia Konopko startowali w kategorii wiekowej 12-13 D i rywalizowali z siedmioma parami. W stylu standardowym wytańczyli 1miejsce, a w latynoamerykańskim - 3 miejsce.