› relacje
08:36 / 12.03.2013

Sukcesy młodych zawodników Klubu Sportowego Orzeł

16 medali, w tym 6 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego "Orzeł" podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Short Tracku.

Po raz pierwszy w historii polskiego Short Tracku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików (junior C). Barwy naszego miasta i KS "Orzeł" reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek (5 zawodników startowało w Mistrzostwach Polski Młodzików pozostała dziewiątka walczyła o laury w zawodach o Puchar Białegostoku).

Podopieczni Ireneusza Borowieckiego w Mistrzostwach Polski wywalczyli 16 medali - 6 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.

W klasyfikacji Pucharu Białegostoku elblążanie wywalczyli 5 medali - 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

- W Mistrzostwach Polski w klasyfikacji kobiet było do wywalczenia 6 tytułów Mistrzyń Polski Młodzików. Elblążanki wywalczyły wszystkie możliwe do zdobycia tytuły. Rywalizowały między sobą i walczyły na granicy faulu i upadku, jechały na maksa, każda z nich walczyła o złoto. W Mistrzostwach Polski startowali Dorota Kisielewska, Marika i Weronika Surowiec, Michael Popov i Benjamin Rumak - mówią trenerzy.

Marika Surowiec wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski na dystansie 1000m, 500m i w klasyfikacji Wieloboju. Weronika Surowiec wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 777m, na pozostałych dystansach wywalczyła srebro na dystansach 1000m, 500m a w klasyfikacji wieloboju uplasowała się na trzeciej pozycji. Dorota Kisielewska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 1500m, na pozostałych dystansach 1000m, 500m zdobyła brązowe medale w klasyfikacji wieloboju zdobyła srebrny medal.

Tytuł Mistrzyń Polski Młodzików w sztafecie na dystansie 2000m elblążanki wywalczyły w składzie Dorota Kisielewska, Marika i Weronika Surowiec. Michael Popov wywalczył srebrne medale na dystansie 500m, 1500m, brązowy medal na dystansie 1500m i klasyfikacji wieloboju.

Równolegle do Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywane były zawody o Puchar Białystoku i tutaj elblążanie odnieśli również sukcesy - wywalczyli 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe). Medale zdobyli Kamila Stormowska i Krystian Giszka, natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Białystoku swoją klasyfikację Juniorek C wygrała Marika Surowiec, na co dzień uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.

Ponadto elblążanie wywalczyli 42 punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego co uplasowało KS Orzeł na drugiej pozycji w klasyfikacji klubów biorących udział w Mistrzostwach Polski.