13:30 / 06.03.2018

Sukcesy na Malcie i w Lubawie

Miejsce na podium podczas międzynarodowego turnieju - Dance Sport Cup Malta oraz liczne medale na turnieju w Lubawie to wynik udziału elbląskich tancerzy w sobotnich zawodach.

W sobotę, 3 marca cztery pary reprezentowały Elbląski Klub Tańca Jantar podczas międzynarodowego turnieju Dance Sport Cup, który odbył się na Malcie.

W kategorii WDSF Rising Stars Standard, 3 miejsce na podium wytańczyła para – Kacper Zakowicz i Weronika Sagan. Zaraz za nimi na 4 miejscu uplasowała się druga elbląska para – Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska.

W kategorii MALTA WDSF International Open - Malta wysokie 5 miejsce w stylu standardowym wytańczyli Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, w tej samej kategorii Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska zdobyli miejsce 18, a Kacper Zakowicz i Weronika Sagan miejsce 21. W konkurencji rywalizowały 42 pary, w tym m.in. tancerze z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Estonii, Litwy, Francji, Australii, Malty.

Podczas turnieju prezentowała się także para seniorska – Anna i Jarosław Kraińscy, którzy w WDSF Open wytańczyli miejsce 4 w stylu standardowym.

W sobotę, młodsi elbląscy tancerze brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Lubawy. Łącznie zdobyli