› sport
10:41 / 06.05.2013

Sukcesy pięściarzy elbląskiej Kontry na turnieju bokserskim w Słupsku

Sukcesy pięściarzy elbląskiej Kontry na turnieju bokserskim w Słupsku

fot. UKS Kontra Elbląg

Pięściarze elbląskiej „Kontry” wzięli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju bokserskim im. Aleksego Antkiewicza w Słupsku. Walki rozegrano w czasie minionej majówki w dniach 03-04 maja 2013r. W Turnieju oprócz zawodników z Klubów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego boksowali również pięściarze z Niemiec.

Walki toczyły się na wolnym powietrzu podczas festynu, połączonego z obchodami Święta 3 maja. Najlepiej z elbląskiej ekipy spisał się Grzegorz Brynda ( waga 52 kg), który w pierwszym dniu imprezy wygrał jednogłośnie na punkty 3 : 0 z zawodnikiem „Korony” Wałcz Mariuszem Sieroniem, a w walce finałowej okazał się lepszy decyzją sędziów 2 : 1 od Adriana Frąckiewicza ( „Beniaminek” Starogard Gdański).Tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej.

Kolejny z zawodników UKS „Kontra” Rafał Staszewski spróbował swoich sił w wyższej kategorii wagowej , niż dotychczas boksował i w pierwszym pojedynku pokonał przez RSC w drugiej rundzie Michała Belkę z Klubu Bokserskiego ze Złotowa, natomiast w finale uległ na punkty 2 : 1 czarnoskóremu przeciwnikowi z Niemiec Kelvinowi Perry. Zawodnik ze Słupska wrócił ze srebrnym medalem w kategorii wagowej 81 kg.

W wadze 60 kg Andrzej Wasilewski ( UKS „Kontra” Elbląg) przegrał jednogłośnie na punkty 3 :0 z wymagającym zawodnikiem gospodarza „Czarni” Słupsk Markiem Jędrzejewskim. Najtrudniejszy pojedynek stoczył elblążanin Paweł Mazurowski ( waga 64 kg) , który po prowadzeniu w pierwszej rundzie nie dotrzymał kroku w kolejnych rundach Tomaszowi Czoch ( „Czarni” Słupsk) i ostatecznie przegrał swoją walkę 3: 0.

Pięściarze elbląskiej „Kontry” w czasie kolejnych treningów będą przygotowywali się do międzywojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , które odbędą się w Elblągu w dniach 18-19 maja 2013r., a ich przeciwnikami będą zawodnicy z okręgu warszawsko-mazowieckiego.

Marek Siejk ( UKS „Kontra” Elbląg)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%