› bieżące
10:00 / 23.12.2013

Świąteczny turniej charytatywny! Zobacz najszybszą rakietę w Elblągu!

Świąteczny turniej charytatywny! Zobacz najszybszą rakietę w Elblągu!

fot. Radosław Łuczak

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas radości, miłości oraz spełnienia marzeń. Czasami potrzebna jest duże wsparcie, aby niektóre z nich stały się realne. Jak dzieciom z Domu Pomocy Społecznej w Elblągu pomogli zawodnicy i kibicie squasha?

Coraz więcej sukcesów odnoszą elbląscy zawodnicy squash. W sobotę 21 grudnia odbył się kolejny turniej. Tym razem w kategorii B walczyli zawodnicy i zawodniczki z Trójmiasta, Olsztyna, Warszawy i Elbląga.

Turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich zagrały Panie. Chociaż emocji nie brakowało to wygrała faworytka turnieju Olga Kralewska po zaciętym finale wynikiem 3:2 z Magdaleną Waszkiewicz z Gdańska. Był to pokaz naprawdę wyrównanej gry na wysokim poziomie. Na trzecim miejscu uplasowała się nasza zawodniczka Karolina Skorek wygrywając 3:1 z Agnieszką Makarewicz.

Druga część rozpoczęła się o 14.00. Chociaż była to wersja open, zagrali w niej tylko panowie. Dzięki dużemu zainteresowaniu rozgrywki toczono systemem drabinki. Rozegrano 36 pojedynków, które mniej lub bardziej wyrównane dostarczały niesamowitych wrażeń. W finale spotkali się elblążanie Radosław Łuczak i Mateusz Skorek. Na początku wydawało się, że Radosław tym razem ma szanse na wygraną. Przy stanie 7:2 przegrał jednak seta, a następnie cały pojedynek. Trzecie miejsce zajął Piotr Kania z Olsztyna po pojedynku ze Sławomirem Grudzińskim.

Zawodników dopingowali nie tylko pozostali zawodnicy. Specjalnymi gośćmi turnieju były dzieci z Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu przy ulicy Kasprzaka. To na ich rzecz przeznaczone było wpisowe z turnieju oraz pieniądze zebrane podczas kwesty. Organizatorzy zebrali ponad 2 tys. złotych za które ufundują wycieczkę do ZOO dla maluchów.

-Nic nie odbyłoby się bez sponsorów, to dzięki nim mogliśmy z tak dużym powodzeniem zorganizować pomoc dla dzieci – mówi Mateusz Skorek.

Nagrody rzeczowe dla uczestników zostały przygotowane przez dzieci i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Elblągu oraz sponsorów: Sport Art Fitness, Hotel Młyn, Bogaty Elbląg, Agencja Reklamowa Fantazja, RED APPLE Studio SPA & Wellness oraz Studio Fryzur i Urody Paris.

15
0
oceń tekst 15 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 22