› bieżące
10:25 / 17.10.2017

Światowa sława wystąpi w Pasłęku

Światowa sława wystąpi w Pasłęku

fot. youtube

W środę, 18 października, odbędzie się w Pasłęku koncert z okazji 720 rocznicy nadania tej miejscowości praw miejskich.

W trakcie koncertu, który rozpocznie się o godz. 19 w kościele św. Bartłomieja, wystąpią: Szymon Nehring – fortepian, Maciej Kułakowski – wiolonczela, Jennyfer Fuani – flet poprzeczny oraz Michał Mossakowski – fortepian.

Artyści zaprezentują utwory Beethovena, Szopena, Gauberta, Paganiniego, Poppera, Rachmaninowa, Schumanna, Strawińskiego i Szymanowskiego.

Koncert jest wspólnym przedsięwzięciem fundacji młodych talentów MYWAY, firmy KRAM, Parafii Św.  Józefa w Pasłęku oraz Urzędu Miejskiego w Pasłęku.

Impreza jest gratką dla melomanów i to nie tylko z Pasłęka, między innymi z powodu udziału Szymona Nehringa. Ten młody, niespełna 22-letni artysta, jest zwycięzcą wielu koncertów pianistycznych, w tym – jako pierwszy Polak – bardzo prestiżowego XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Avivie), a także finalistą  XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Z pewnością nie odmówię sobie przyjemności odwiedzenia Pasłęka i wysłuchania tak wybitnego pianisty - mówi pan Stanisław, 60-letni elblążanin.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%