„Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” oficjalnie wystartował
fot. Bartłomiej Ryś
Dziś, 16 listopada o godzinie 11:00, w gościnnych progach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oficjalnie rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Szereg atrakcji czeka na wszystkich chętnych – nie tylko tych „młodych”, nie tylko tych „starych”.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to, tak jak już informowaliśmy przy okazji konferencji prasowej, wydarzenie z wieloletnią historią, przy okazji którego na całym świecie organizowane są na całym świecie wydarzenia, spotkania, debaty i rozmowy. Ich głównym celem jest przekazanie młodym ludziom, być może przyszłym przedsiębiorcom, minimalnej wiedzy nt. prowadzenia własnego biznesu. Tegoroczne spotkania mają skłonić młodych do wyjścia ze „strefy bezpieczeństwa” i podjęcia decyzji o samozatrudnieniu.
Spotkanie na auli PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczęło się od przywitania gości. Sala była pełna, lecz głównie dlatego, że na debatę zostali zaproszeni wszyscy przedstawiciele szkół średnich w Elblągu. W pierwszym rzędzie pojawił się również m.in. przedstawiciel Urzędu Miejskiego z ramienia Prezydenta Wróblewskiego, ale i również prezes stowarzyszenia Elbląg Europa Paweł Kulasiewicz.
Inauguracyjna debata pod nazwą „Czas na biznes” została poprowadzona przez czwórkę przedsiębiorców z Elbląga – Ewelinę Bator, Łukasza Grużewskiego, Łukasza Sienkiewicza oraz przedstawiciela firmy „rewizja.net”. Opowiadali o problemach związanych z prowadzeniem działalności, bojaźniach z tym związanych i porównywali samozatrudnienie do tzw. „etatu”. Mówili również o tym, jak oni sami zaczynali swoje przygody z własnym biznesem. Młodzież dość gorzko zareagowała na słowo „poszłem” jednego z prelegentów debaty, czym, być może, zraził ich do jej dalszej części.
ŚTP potrwa do 22 listopada. Szczegóły na temat tego wydarzenia jak i przygotowanych z tego tytułu atrakcji, można znaleźć na stronie internetowej http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/
Warto zaznaczyć, że to kolejne wydarzenie, które odbywa się w godzinach, kiedy większa część społeczeństwa jest w pracy bądź szkole. Nie dziwi więc fakt, że na auli PWSZ byli przede wszystkim uczniowie szkół średnich.