› bieżące
12:48 / 27.02.2013

Święta, święta i po świętach, a co z ozdobami na mieście?

Święta, święta i po świętach, a co z ozdobami na mieście?

fot. Konrad Kosacz

Nasz czytelnik zauważył, że choć święta Bożego Narodzenia dawno się skończyły, w mieście nadal można zobaczyć ozdoby świąteczne. Na jego prośbę postanowiliśmy zainteresować się tą sprawą i wystosowaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta z zapytaniem, jak wygląda sprawa montażu i demontażu ww. ozdób.

Chodząc po mieście, dostrzegliśmy, że nadal stoją dwie choinki: przy pasażu handlowym na ulicy Hetmańskiej i przed CSE Światowid na placu Jagiellończyka. Nadal zamontowane są ozdoby na słupach trakcyjnych wzdłuż ulicy Płk. S. Dąbka od placu Jagiellończyka do Centrum Handlowego Ogrody. Jest także jedna ozdoba świąteczna na budynku dawnego USC na ul. Łączności koło Urzędu Miejskiego.

Dekoracje świąteczne na terenie miasta zostały zamontowane na początku grudnia 2012 r. tak, aby od 6 grudnia, w Mikołajki, już zdobiły miasto. Demontaż dekoracji zlokalizowanych przy ul. Hetmańskiej nastąpił po dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Instytucją odpowiedzialną za montaż, demontaż i przechowywanie tych ozdób jest Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o.

Jeśli chodzi o dekoracje na ulicy Płk. Dąbka, zostaną one zdemontowane przez firmę Tramwaje Elbląskie sp. z o.o. do końca lutego br. Utrudnia to okoliczność, iż dekoracje zamontowane są na słupach trakcyjnych i ich demontaż jest uwarunkowany od konieczności kursowania tramwajów. Za te dekoracje, ich montaż, demontaż i przechowywanie odpowiadają TE sp. z o.o.

Za zdjęcie dekoracji świetlnych z choinek odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. Z kolei nadzór nad usunięciem choinek pełni Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Ze względu na specyfikę dekoracji, prace uzależnione są od ustąpienia warunków zimowych i planowane są na pierwszą połowę marca. Głównie sprowadza się to do komfortu pracy pracowników na podnośnikach. Praca wymaga dość dużej dokładności przy wyplątywaniu światełek z gałęzi choinki, a prace w rękawicach mogą spowodować uszkodzenie urządzeń.

Za dekorację świetlną zainstalowaną na budynku USC odpowiada Departament Organizacji i Nadzoru. Dekoracja ta nie jest demontowana, ponieważ jest delikatna, została zamontowana w sposób trwały na budynku, ciężko ją przechowywać, a jej wykonanie pozwala na to, by mogła wisieć tam cały rok. Oczywiście poza okresem świątecznym dekoracja nie jest włączana.

Gorąco zachęcamy czytelników do informowania nas o tym co Was niepokoi, bulwersuje lub cieszy. Każdą pozyskaną informację postaramy się zweryfikować. Interwencje prosimy zgłaszać na adres redakcja@elblag.net lub pod numerem telefonu: 55 230 47 74 lub 607 124 449

8
1
oceń tekst 9 głosów 89%

Zdjęcia ilość zdjęć 4