› bieżące
17:11 / 06.04.2021

Święta w Elblągu. 18 kolizji drogowych!

Święta w Elblągu. 18 kolizji drogowych!

Od piątku do świątecznego poniedziałku elbląscy policjanci zrealizowali 213 interwencji. Zatrzymano dwóch poszukiwanych a 21 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zbadali 430 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. W ciągu trzech dni miało miejsce 18 kolizji drogowych.

Właśnie podczas obsługiwania jednej z kolizji drogowych w niedzielę na drodze s-22 policjanci stwierdzili, że kierująca osobowym volkswagenem golfem kobieta jest pijana. Badanie alkotestem wykazało u niej 1,66 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano jej prawo jazdy a auto przekazano innej trzeźwej osobie.

W miejscowości Nowa Wieś policyjny patrol zatrzymał do kontroli mężczyznę który kierował skuterem. Po badaniu trzeźwości okazało się że ma on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%