› zapowiedzi
10:24 / 12.12.2012

Świętości i inne - wystawa malarstwa w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ

Świętości i inne - wystawa malarstwa w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ

Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ zaprasza na wystawę prac uczestników sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu, zatytułowaną "Świętości i inne". Wystawa będzie trwała od 14 grudnia 2012 do 6 lutego 2013 w siedzibie Biblioteki PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej 137.

Wystawa jest efektem warsztatów prowadzonych przez Katarzynę Smeję-Skulimowską i Zbigniewa Śmiechowskiego w pracowni UTWiON. Ich tematem było malarstwo inspirowane sztuką sakralną dawnych mistrzów francuskich i włoskich. Praca i talent 21 uczestniczek warsztatów zaowocowały wystawą „świętości”, bo dominuje w nich tematyka religijna, i kilku „innych” prac portretowych. - Ze wszystkich płócien emanuje ciepłe, łagodne światło. Obrazy są piękne, a że piękno instynktownie kojarzymy z dobrem, to zchęcam do obejrzenia bardzo dobrej wystawy - mówi mgr Janina Szadkowska, Dyrektor Biblioteki PWSZ w Elblągu

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godz. 16. Będzie również można spotkać się z Autorkami Ewą Anaszko, Gabrielą Badurek, Ireną Bąbel, Jadwigą Buławą, Marią Cąkałą, Barbarą Chmal-Kwiatkowską, Barbarą Cimaszkiewicz, Aleksandrą Dolecką, Ewą Grossmann, Jadwigą Kamińską, Władysławą Krzykowską, Lidią Łuszczyk, Danutą Matusiak, Heleną Mróz, Ireną Orzechowską, Renatą Rakowską-Gross, Urszulą Sokołowską-Bok, Ireną Stratmann, Teresą Szczurek, Dorotą Świderską, Małgorzatą Wala.

Wystawa w galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu (Al. Grunwaldzka 137) będzie czynna do 6 lutego 2013 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w soboty w godz. 9-14.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%