› bieżące
13:03 / 22.12.2015

Świeża i tania choinka? Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza!

Świeża i tania choinka? Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza!

fot. TwierdzaElbląg

Święta Bożego Narodzenia to oczywiście drzewko – najlepiej, aby było żywe. Problem w tym, że taka przyjemność kosztuje. Ile? Nawet 80 zł za drzewko o wysokości od 1,5 do 2m. Znaleźliśmy jednak miejsce, gdzie po pierwsze: iglaka można kupić bardzo tanio, a po drugie: jest świeże i pochodzi z naszych, elbląskich lasów. I wcale nie trzeba po nie jechać do leśniczówki!

To pierwsza tego typu akcja w Elblągu – informuje nas pani Joanna Deputat z Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Drzewka pochodzą z Bażatarnii i innych terenów nam podległych. Przeprowadzamy tam cięcia pielęgnacyjne. Był to ostatni moment na ich wycięcie, w przyszłym roku byłyby już zbyt duże, aby je sprzedawać.

Drzewka bożonarodzeniowe są sprzedawane na terenie Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Krakusa. Parkujemy, wysiadamy, wybieramy to, które nam się najbardziej podoba, a obsługa w kilkanaście chwil opakowuje nam je w specjalną siatkę. Płacimy, wrzucamy do samochodu i cieszymy się zapachem naturalnego iglaka podczas Świąt.

No właśnie, płacimy. Ile? Ceny są bardzo konkurencyjne np. względem sprzedawców przy supermarketach. Za drzewko do 1 metra zapłacimy 15 zł brutto. Od 1 metra do 1,5 – 20 zł. Powyżej 1,5 m (do 2,5) 35 zł. Jak udało nam się dowiedzieć, zdarzają się również drzewka powyżej 2,5 m.

- Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka są świeże. Te, które sprzedajemy dzisiaj są ścięte dopiero wczoraj. Nigdzie nie leżą, nie są długo transportowane. Sprzedaż prowadzimy również bez żadnych pośredników, ze swoich lasów. Stąd tak niskie ceny – tłumaczy Joanna Deputat.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, że wykluczone, że ZZM zdecyduje się na podobny krok również w przyszłym roku. Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców.

Bożonarodzeniowe drzewko, świeże, w okazyjnej cenie można zakupić w Zarządzie Zieleni Miejskiej przy ul. Krakusa tylko dziś i jutro! Polecamy i zapraszamy – my już swoje kupiliśmy.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%