› bieżące
09:27 / 02.11.2013

Sygnalizacja już działa. Skrzyżowanie bardziej bezpieczne

Sygnalizacja już działa. Skrzyżowanie bardziej bezpieczne

fot. elblag.net

Zaczęła działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nowowiejska, 12 Lutego, Teatralna. To jedno z najruchliwszych skrzyżowań w mieście znów jest bezpieczne. Kierowcy i piesi odetchnęli z ulgą. Przez kilka tygodni bowiem na tym skrzyżowaniu panował prawdziwy chaos.

Kierowcy i piesi przez kilka tygodni sporo ryzykowali, aby pokonać skrzyżowanie ulic Nowowiejska, 12 Lutego, Teatralna. Nie działała bowiem sygnalizacja świetlna. Na samym skrzyżowaniu trwały zaś prace budowlane związane z remontem drogi 504. Zmotoryzowali elblążanie apelowali cały czas o włączenie sygnalizacji lub ręczne sterowanie ruchem.

Władze miasta zapewniały, że prace remontowe niedługo się zakończą i apelowały o rozsądek do kierowców. Kierowcy natomiast starali się omijać feralne skrzyżowanie. Jeśli zaś decydowali się na przejazd, robili to niezwykle ostrożnie.

- Władze zostawiły nas samych sobie – mówi Leszek, elbląski taksówkarz. – Faktycznie miałem w głowie, aby to skrzyżowanie omijać. Jednak jak już musiałem tam jechać, bacznie zwracałem uwagę na to co się dzieje. Muszę też powiedzieć, że kierowcy byli bardzo życzliwi. Często ustępowali pierwszeństwa przejazdu, nawet gdy nie musieli tego robić. Władze miasta już jakiś czas temu zapowiadały, że w związku z kończeniem prac na tym skrzyżowaniu, innych działań zabezpieczających nie będzie.

- Organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Królewieckiej, Nowowiejskiej, Teatralnej i 12 Lutego jest zdeterminowana zakresem robót budowlanych koniecznych do wykonania w ramach jego przebudowy na tym etapie przebudowy – wyjaśniała 30 września br. Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Skrzyżowanie jest czytelnie oznakowane, a okresowe (w godzinach szczytu) trudności z przejazdem wynikają z zawężonego przekroju krzyżujących się ulic. Mimo poważnych utrudnień w ruchu, kierowcy dobrze radzą sobie z przejazdem przez skrzyżowanie, o czym świadczy brak kolizji. Prace związane z przebudową wyżej wymienionego skrzyżowania zmierzają ku końcowi. Obecna organizacja ruchu jest ostatnim poważnym utrudnieniem i będzie funkcjonowała jeszcze około dwóch tygodni.

Tymczasem sygnalizacja świetlna znów na tym skrzyżowaniu działa i sytuacja stopniowo wraca do normy.
 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Horror na skrzyżowaniu. Kiedy dojdzie do tragedii?

18.09.2013 komentarzy 22

To horror co tu się dzieje. Nikt tym ruchem nie kieruje. Nie działa sygnalizacja świetlna. Do tego po krzyżówce jeżdżą jeszcze koparki oraz...

Miasto nic nie zrobi w sprawie tragicznej sytuacji na tym skrzyżowaniu

30.09.2013 komentarzy 11

Władze miasta nie mają zamiaru wprowadzać żadnych zmian na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej, 12 lutego i Płk. Dąbka. Ratusz twierdzi, że krzyżówka jest...

Przedłużają się prace na niebezpiecznym skrzyżowaniu

29.10.2013 komentarzy 3

Prace miały zmierzać ku końcowi. Jednak nic na to nie wskazuje. Drogowcy nadal pracują na skrzyżowaniu przy ul. Nowowiejskiej, a kierowcy coraz bardziej gubią się...