› bieżące
17:01 / 29.10.2012

Sygnalizacja już działa. Skrzyżowanie w pełni oddane do ruchu

Sygnalizacja już działa. Skrzyżowanie w pełni oddane do ruchu

fot. Konrad Kosacz

Dziś kilka minut po godzinie 16 na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego - 12 Lutego - Armii Krajowej, uruchomiono sygnalizację świetlną. Oznacza to, że skrzyżowanie zostało w pełni udostępnione dla ruchu. Kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich wlotów i wylotów na skrzyżowaniu.

Ostatnim elementem, niezbędnym do pełnego uruchomienia skrzyżowania, było wykonanie prawej jezdni ul. 12 Lutego (na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Trybunalskiej). Dziś po godz. 16  skrzyżowanie ulic: Gen. Grota Roweckiego - 12 Lutego - Armii Krajowej, zostało udostępnione dla ruchu. Włączono na nim także, nie działającą od dłuższego sygnalizację świetlną.

- Z uwagi na niezakończone prace w Al. Armii Krajowej, jeden z dwóch pasów na wprost z ul. Grota Roweckiego w kierunku Al. Armii Krajowej, zostanie wyłączony i wygrodzony – informuje w komunikacie Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego. - Do czasu zakończenia robót w Al. Armii Krajowej ruch pojazdów jadących z ul. Grota Roweckiego w kierunku Al. Armii Krajowej, będzie odbywał się jednym pasem.

Z uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa w obszarze tego skrzyżowania, komisja odpowiedzialna za jego odbiór, zaleciła wykonanie na nim dodatkowych prac. Pomiędzy jezdnią, a ścieżką rowerową oraz miejscami postojowymi, a ścieżką rowerową oraz na łukach, zamontowane zostaną słupki wygrodzeniowe. Z myślą o osobach niedowidzących, znaki drogowe, słupy oświetleniowe, słupy sygnalizatorów znajdujące się w chodnikach i ścieżkach rowerowych będących bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, oklejone zostaną folią odblaskową koloru żółtego. Wzdłuż lewej jezdni w ul. 12 Lutego, pomiędzy jezdnią, a chodnikiem (wzdłuż zamontowanej już bariery energochłonnej), zamontowane zostaną ekrany przeciwbryzgowe zapobiegające ochlapywaniu pieszych przez pojazdy jadące z kierunku północ-południe.

Wymienione zalecenia zostaną wprowadzone do końca listopada 2013 r.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 16