› bieżące
12:05 / 12.04.2013

Sympatycy Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Elbląska" łączcie się. W tym roku 35 - lecie zespołu

Sympatycy Zespołu Pieśni i Tańca

W tym roku Zespół Pieśni i Tańca obchodzi 35 -€“ lecie istnienia. Z tej okazji byłych członków zespołu oraz jego sympatyków „Światowid” zachęca do udostępnienia materiałów dotyczących zespołu oraz do udziału w uroczystościach, które odbędą się we wrześniu.

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” działa przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” od 1978 roku. Jego założycielem oraz opiekunem i choreografem był nieżyjący już Czesław Kujawski. Zespół odegrał ważną rolę w tworzeniu tożsamości kulturowej mieszkańców Elbląga i okolic. Gościł na wielu światowych scenach, zdobywał nagrody i wyróżnienia, przynosząc sławę naszemu regionowi. Dzisiaj tańczą w nim młodzi ludzie ze szkół gimnazjalnych, średnich i studenci. Zespołem opiekuje się instruktor tańca ludowego - Żaneta Podobińska. „Ziemia Elbląska” chętnie prezentuje się w naszym mieście, podczas imprez takich jak: Święto Chleba, obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Senioriada.   CSE „Światowid” pragnie uczcić kolejną rocznicę istnienia i działalności zespołu dlatego już teraz przygotowuje się do uroczystości.

- Z okazji 35 - lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” pragniemy wydać katalog o działalności zespołu oraz zarchiwizować istniejące materiały -€“ mówi Joanna Karpiuk z CSE „Światowid” - Namawiamy więc osoby, które dysponują wszelkimi informacjami o zespole o ich udostępnienie. Mogą być to zdjęcia, filmy, artykuły z gazet.  Materiały można przekazać do Pracowni Digitalizacji działającej na II piętrze w CSE „Światowid” lub przesłać mailem.

Specjalnie na potrzeby organizacji imprezy został utworzony adres mailowy: ziemia.elblaska@swiatowid.elblag.pl, na który można zgłaszać chęć uczestnictwa w uroczystości, przesyłać materiały dotyczące zespołu lub zadawać pytania. Z okazji Jubileuszu zespołu przygotowana będzie także uroczystość, która odbędzie się w dniu 28 września. Podczas imprezy będzie można zobaczyć pary - od najmłodszych po najstarszych członków „Ziemi Elbląskiej”, wykonujące Poloneza do muzyki granej na żywo przez Elbląską Orkiestrę Wojskową pod kierunkiem kpt. Macieja Skrzypczaka. Zostanie także zaprezentowana działalność i wszystkie osiągnięcia zespołu, przybliżona sylwetka założyciela „Ziemi Elbląskiej” - Czesława Kujawskiego oraz odbędzie się szereg pokazów w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” i zaproszonych gości.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%