› bieżące
09:00 / 22.03.2015

Synoptycy prognozują: w nocy ulice pokryje lód

Synoptycy prognozują: w nocy ulice pokryje lód

Spoglądając dziś przez okno na to piękne poranne słońce i typowo wiosenną aurę, trudno uwierzyć, że wieczorem pogoda mogłaby się zepsuć. Tak będzie, zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Białegostoku. Przewidują bowiem, że temperatura spadnie poniżej zera, co sprzyja formowaniu się lodu na jezdniach. Zjawisko to ma wystąpić na terenie całego województwa.

Chciałoby się powiedzieć, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mamy wiosnę ,tymczasem wczoraj późnym popołudniem zaczął padać deszcz ze śniegiem i odnotowano wyraźny spadek tempaeratury powietrza. Tak samo ma się dziać dziś. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Białegostoku przewidują, że istnieje w dodatku 80% szans na wystąpienie gołoledzi dziś w godzinach wieczornych i ma się ona utrzymać do następnego dnia do godz. 9:00 rano.

Oficjalny komunikat brzmi: 

Po występujących wieczorem i w pierwszej połowie nocy opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które przemieszczać się będą z północnego zachodu na południowy wschód regionu, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C, przy gruncie od -7°C do -4°C.. 

Wynika z tego zatem, że również piesi powinni mieć na uwadze warunki atmosferyczne, by uniknąć stłuczeń lub groźniejszych urazów. Kierowcom, którzy planują wybrać się w tym czasie w podróż na terenie województwa, także zalecamy szczególną ostrożność.

 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%