› bieżące
11:18 / 26.03.2024

Sypialnia w klasycznym czy w nowoczesnym stylu – na co się zdecydować w 2024 roku?

Sypialnia w klasycznym czy w nowoczesnym stylu – na co się zdecydować w 2024 roku?

Sypialnia to miejsce relaksu, dlatego powinna być odpowiednio zaaranżowana. Przytulny i funkcjonalny charakter wnętrza można wprowadzić, kierując się dowolnym motywem. Jeśli aranżujesz pomieszczenie, prędzej czy później staniesz przed wyborem: na co postawić – klasyka czy nowoczesność? Co jest modne w 2024 roku?

Sypialnia w klasycznym stylu – czym się wyróżnia?

Zanim zdecydujesz, która sypialnia bardziej do Ciebie pasuje, dowiedz się, czym charakteryzuje się styl nowoczesny i klasyczny we wnętrzach. W klasyce dominują stonowane kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Biel, beż, różne odcienie brązu czy szarości harmonijnie łączą się z drewnianymi meblami.

W centrum pomieszczenia stoi łóżko wykonane z drewna, obite tapicerką w jasnym kolorze. Na nim znajduje się minimalistyczna pościel i kilka poduszek. Meble z reguły stanowią komplet i doskonale wyglądają obok siebie. Dodatkami mogą być np. lampy, obrazy na ścianie czy lustra w drewnianej ramie.

Czym się charakteryzuje pokój sypialniany w nowoczesnym stylu?

Nowoczesne sypialnie są znacznie mniej minimalistyczne i stonowane. Króluje w nich raczej funkcjonalność. W centrum znajdują się nowoczesne łóżka drewniane, które często są wyposażone w zdobiony, tapicerowany zagłówek. Obok łóżka stoją stoliki nocne, które mogą, ale nie muszą być zestawem. Komoda, szafa i półki na ścianę uzupełniają całą kompozycję. Mogą mieć różne kolory i być wykonane z różnorodnych materiałów. 2–3 różne tekstury oraz odcienie będą obok siebie dobrze wyglądały.

Na ścianie w nowoczesnej sypialni mogą znajdować się różne kolory: od tych stonowanych, przez żywe, aż po te, które będą ze sobą kontrastować. Podobnie jest z barwą pościeli czy zasłon – też nie jest objęta żadnymi konwenansami.

W nowoczesnej sypialni zdecydowanie kładzie się nacisk na odejście od minimalizmu na rzecz prostoty, ale w funkcjonalnym wydaniu. Obrazy, rzeźby, niewielkie figurki, wazony – wszystko to można postawić np. na półkach wkomponowanych w ścianę. Będą stanowiły estetyczny akcent.

Na jaką aranżację sypialni się zdecydować?

Zastanawiasz się co wybrać: klasykę czy nowoczesność? Każdy z motywów ma swoje zalety. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Sypialnia w tym stylu zmienia się wraz z użytkownikami, ale od pierwszych chwil po aranżacji wygląda jak pomieszczenie z duszą. Jest przytulna, ciepła i zdecydowanie sprzyja relaksowi. Dla niektórych osób może być jednak po prostu nudna i trudna w aranżacji.

Wówczas lepszym wyborem może okazać się aranżacja w nowoczesnej odsłonie, która nakłada znacznie mniej ograniczeń. Pozwala sięgać po dowolne kolory, faktury czy rzeczy, które można ze sobą łączyć na różne sposoby. Dostępność dodatków i mebli w sklepach również jest atutem przy wyborze tego motywu.

Jeśli wiesz, że zarówno sama klasyka, jak i nowoczesność Cię nie przekonują, możesz postawić na ich połączenie.

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością, aby uzyskać najlepszy efekt?

Aby połączyć klasykę z nowoczesnością, postaw na jasne kolory mebli i ścian. W ten sposób stworzysz znakomitą bazę do dalszych prac aranżacyjnych. Sięgnij po meble wykonane z naturalnych materiałów. Drewniana lub drewnopodobna podłoga również sprawdzi się doskonale. Do całości dobierz dodatki w ulubionych kolorach i formach. Możesz kupić zasłony, pościel, rzeźby czy obrazy. Łącząc funkcjonalność z estetyką, stworzysz wymarzoną sypialnię, w której będziesz chętnie wypoczywać.

Klasyczna czy nowoczesna? Jasna i stonowana czy kontrastowa oraz pełna kolorów? Nie musisz wybierać. Możesz połączyć najważniejsze dla Ciebie aspekty i stworzyć w ten sposób wnętrze, w którym będziesz się dobrze czuć.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%