› biznes
11:03 / 08.10.2020

System EETS – ułatwienie dla kierowców

System EETS – ułatwienie dla kierowców

Na czym w praktyce polega użyteczność systemu EETS? Co zyskasz, wyposażając kierowców swojej floty w uniwersalne urządzenie do poboru opłat drogowych OBU?

Czym jest system EETS?

EETS to ogólnoeuropejski system opłat drogowych, który stale jest rozwijany i obowiązuje na terytorium coraz większej liczby krajów. Obecnie funkcjonuje przede wszystkim na terenie Europy Zachodniej, do końca 2021 roku zostanie jednak wdrożony także w takich państwach jak Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia czy Czechy. Podstawowym zadaniem EETS jest ułatwienie pracy kierowców międzynarodowych oraz właścicieli flot. W jaki sposób? Otóż w pojazdach kursujących po krajach europejskich nie trzeba już używać kilku urządzeń do pobierania opłat drogowych – zamiast tego wystarczy zaledwie jeden produkt, który dostosowany jest do wprowadzonych regulacji.

Przykładem takiego urządzenia jest BP Tollbox EETS. Produkt ten po wjechaniu na obszar danego państwa dostosowuje się do lokalnego systemu i nalicza te same stawki, które byłyby pobierane przez sprzęt działający na tutejszych zasadach. Trzeba przyznać, że to naprawdę duża rewolucja i przede wszystkim uproszczenie dotychczasowych procedur. Jeszcze do niedawna każdy z krajów dysponujących elektronicznym systemem naliczania opłat drogowych obligował przewoźników do montażu urządzeń właściwych dla danego terytorium. W praktyce powodowało to, że kierowcy w swoich pojazdach musieli mieć nawet kilka urządzeń, co nie tylko wydłużało czas ich obsługi, ale przede wszystkim zmniejszało pole widzenia w czasie jazdy. Czasem liczba produktów tego typu dochodziła nawet do dziesięciu! Dzięki wprowadzonym przez Unię Europejską dyrektywom można korzystać z zaledwie jednego, uniwersalnego urządzenia OBU (on-board unit), jednego konta użytkownika oraz jednej umowy, która jednocześnie przekłada się na jedną fakturę za wszystkie opłaty. To z kolei znacząco ułatwia pracę księgowości – nie trzeba zbierać dowodów wpłat i następnie ich zliczać. Wykorzystanie BP Tollbox EETS ułatwia również pracę menadżerów floty.

BP Tollbox EETS – co jeszcze warto wiedzieć o tym boksie?

Warto też wspomnieć, jak w praktyce działa BP Tollbox EETS. Urządzenia automatycznie dostrajają się do elektronicznego systemu opłat drogowych w danym kraju. Ponadto opłaty są naliczane i pobierane również automatyczne – oznacza to, że kierowca nie musi zatrzymywać się w punkcie poboru opłat. To ogromna oszczędność czasu i wygoda, z której warto skorzystać.

Sama instalacja urządzenia zajmuje zaledwie chwilę i nie sprawia żadnych problemów. Ponadto sprzęt ten nie jest przypisany do konkretnego pojazdu, dzięki czemu z łatwością możesz przenosić go między autami znajdującymi się we flocie – zależnie od swoich potrzeb. Urządzenie OBU BP Tollbox EETS jest intuicyjne i proste w obsłudze, a do tego rozwiązuje też wiele innych problemów, które mogą napotkać kierowcy na trasie. Z produktem zyskujesz bowiem m.in. dostęp do wszystkich usług dodatkowych BP, jak choćby bezpieczne parkingi, myjnie i całodobowa pomoc drogowa. Oczywiście nie życzymy nikomu konieczności skorzystania z ostatniego wymienionego serwisu, z pewnością jednak lepiej mieć taką możliwość na wszelki wypadek.

Z BP Tollbox EETS zyskujesz również podgląd wszystkich transakcji i raportów z punktów poboru opłat – wystarczy zalogować się na specjalną platformę internetową. A oprócz tego nie musisz wnosić żadnych dodatkowych płatności związanych np. z kaucją, personalizacją urządzenia czy jego przesyłką. Zupełnie darmowe są nawet aktualizacje, które będą pobierane bezprzewodowo. Na koniec warto wspomnieć też o usłudze geolokalizacji floty dzięki systemowi GPS. BP Tollbox EETS co ogromne ułatwienie i komfort użytkowania dla kierowców, z którego po prostu trzeba skorzystać.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%